Facebook Graph Search İlk Kullananlardan Olun

Şu günlerde facebook hakkında en çok konuşulan konu graph search.Yani sosyal ağ araması.Kelime içeriğinde arama olsa da tam anlamıyla google ın yerine mi geliyor diye düşünmeyesiniz.Fakat tam manasıyla google sayılmasa da yakın zamanda google ın da başını bayağı ağrıtacağa benziyor.
Facebook graph search beğendiklerinizden ilgi alanlarınızdan ve aynı şekilde arkadaşlarınızın aktivitlerini temel alarak arama sonuçlarını karşınıza getiriyor.Dikkat ederseniz sizin aktivitileriniz facebook un arama algoritmasının temelini oluşturuyor.Bu demek ki facebook da gizlilik ayarlarınızı yeniden gözden geçirmenin tam zamanı.
>>>>>Facebook Profil Resminiz Herkese Görünür Olabilir

Facebook Graph Search u İlk kullananlardan olun

Bu yeni özellik şu anda henüz test aşamasında.Eğer test aşamasında deneyenlerden birisi olmak istiyorsanız buraya tıklayarak mail adresinizi girin ve hesabınza davetiye gelmesini bekleyin.
image
Yukarıda da belirttiğim gibi graph search siz ve arkadaşlarınızın beğenilerinden yola çıkarak oluşturulmuş bir servis.Bu yizden gizlilik ayarlarınızı mutlaka gözden geçirin.
>>>>>Bilgisayarınızdan Facebook a Giriş Nasıl Engellenir ?
Davetiyeniz geldi mi?İlk izlenimlerinizi bizlerle paylaşın…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.