Blogger Populer Yazılar Gadget Resim Boyutlarını Değiştirin

Populer yazılar sitemizi ilk ziyaret edenler açısından sitemizin içeriği hakkında bilgi verir.Blogger standart olarak gadget ler arasında populer yazıları bizlere sunmaktadır.Resimli ve açıklamalı olarak bu gadget a blogumuzda yer verebiliriz.Fakat çoğu blog okuyucumun merak ettiği bir durum var:

Populer yazı gadget ında yer alan resimlerin boyutlarını nasıl değiştirebilirim?

Bunu değiştirmek için şablonumuzda yer alan kodlarımıza ufak bir değişim yapmamız gerekir.Eğer siz de populer yazılar gadget ın yer alan yazı resimlerinizin boyutunu değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

blogger-populer-yazılar

>>>>>Blogger Populer Yazılar Widget Görünümü Nasıl Değiştirilir

 • Blogger hesabınıza giriş yapın
 • (Populer yazılar gadget ını eklediğinizi varsayıyorum)Html düzenle kısmına gelerek şablonu genişlet kutucuğunu işaretleyin.
 • Aşağıdaki kodu arayın :

height='data:thumbnailSize'

 • Renkli yazdığım kısma resminizin ne kadar yüksekliğe sahip olmasını istiyorsanız onu yazın.100,150 gibi.Yalnız sakın yanına px eklemeyin:100 px,200px
 • Aynı işlemi genişlik için de yapmalısınız :Hemen alt kısımda yer alan aşağıdaki kodu bulun :

width='data:thumbnailSize'

 • Renkli kısmı istediğiniz genişlik ölçüsüyle değiştirin.Yine aynı şekilde px ifadesini kullanmayın.

Bu değişiklikleri yaptıysanız şimdi blogunuzun önizlemesini gerçekleştirin.Hey şey tamamsa şablonunuzu kaydedebilirsiniz.

>>>>>Populer Yazı Oluşturmanın Sırları

Blogunuzun varsayılan populer yazılar gadget ını yukarıda sizlerle paylaştığım yöntemle kendinize göre özelleştirebilirsiniz.Eğer blogunuzda herhangi bir popular yazılar gadget ı bulunmuyorsa mutlaka eklemenizi öneririm.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. Hocam sayenizde öğreniyoruz teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. dahafarklı birşey belki ama ben bu popüler yazıları günlük olarka gösterilmesini istiyorum?ne yapabilirim.Blogger'da böyle birşe yok , hangi kodu düzenlemem gerek veya bir fikriniz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o konuda herhangi bir çözümle karşılaşmadım şimdiye kadar ama bulursam blogumda paylaşacağım

   Sil
 3. Hocam Ben yaptım fakat resim kalitesi düşüyor. çözümü varmı blog: www.zihinselevrim.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam siz tam ekran yapmışsınız, bu yöntem işe yaramaz.Farklı kodlar eklemek gerekir

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.