Blogger da İzleyici Nasıl Engellenir

Blogger da izleyiciler gadget ın yazarlar arasındaki iletişimi artırmada ne kadar etkili olduğunu eminim sizler de biliyorsunuzdur.Fakat bazen bu gadget ta yer alan kişiler spam içerik yayınlayan ve etik olmayan davranışlar sergiliyor olabilir.Şöyle ki en basitinden avatar resmi bile sizin canınızı sıkacak türden olabilir.Kısacası zararlı olabileceğini düşünüdüğünüz ziyaretçileriniz olabilir ve bunu engelleyip diğer blog yazarlarınızla da görünmesini engelleyebilirsiniz:Peki nasıl ?
>>>>>Son Tweetleri Blogunuzda Gösterin
istenmeyen-kullanici
 1. Bunu gerçekleştirmek için blogger hesabınıza giriş yapın .
 2. Hangi blogunuz için bu işlemi yapacaksanız o blogunuzun isminin altında “… “ takip eden diye bir link görünecek.Burada sitenizi takip edenlerin olduğu liste yer almakta.Bu linke tıklayın.
izleyici
 1. Şimdi hangi kullanıcıyı engellemek istiyorsanız onun üzerine gelerek tıklayın.
 2. Açılan sayfada bu kullanıcıyı engelleyi seçin.
Yukarıdaki adımları doğru bir şekilde yaptıysanız eğer seçtiğiniz kişi artık izleyiciler gadget ında yer almayacak.Bu işlemden eğer vazgeçmek isterseniz aynı adımları uygulayarak kişi üzerindeki engellemeyi kaldırabilirsiniz.
>>>>>Blogunuza Yatay Kayan Son Yazılar Ekleyin
Bu türden bir sıkıntı daha önce yaşadınız mı?Tecrübelerinizi bizimle paylaşın…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. Ben de yaşadım.İlk abone olduğum da düzgün içerikleri olan iki blog vardı.Sonradan uygunsuz içerik yayınlamaya başladı.Söylediğiniz adımları uygulamıştım ancak kumanda panelinin altındaki okuma listesi bölümünde gönderileri gelmeye devam ediyordu.(Tabi siz burada izleyiciler için bahsetmişsiniz ama burada ben izleyici konumundayım)Tabi ben de izleyici olmaktan çıkmak istedim ama bu seferde kişinin bloğundan izleyiciler gadgetını kaldırdığını gördüm. Araştırmalar sonucunda bunun : kendi blog sayfanızdaki izleyiciler gatgetında oturum açarak oradaki kişiler içinden engellenmesi gerektiğini öğrendim. Tabi tam anlatamadım ama siz anlamışsınızdır. Belki de bununla ilgili bir yazı da yazarsanız fena olmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Farklı bir durum yaşamışsınız.Söylediklerinizi anladım.Aslında bu yazıyı anlattıklarınız doğrultusunda güncellemem doğru olacak.Teşekkürler

   Sil
 2. Bahsettiğiniz türden insanlar gerçekten can sıkıcı olabiliyor..
  güzel bilgiler vermişsiniz. teşekkürler..

  YanıtlaSil
 3. Sabahtan beri bakıyorum nasıl yapacağım diye. Çok şükür burayı buldum. Beni ekleyen bloga baktım ve içeriği cidden çok uygunsuz olan yabancı bir blog. Sizin sayenizde engelledim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.