Matroska mkv Dosyalar Windows Media Player da Nasıl Oynatılır

Windows media player Windows işletim sisteminin varsayılan müzik ve video oynatıcısı.Fakat çoğumuz bu media player ı değişik uzantıdaki ses dosyalarını açmadığı için kullanmayız.Harici player ları bilgisayarımıza kurarız.Fakat bilgisayarınızda farklı farklı programlar kurmak yerine Windows media player ekleyebileceğimiz eklentiler olsa ve tüm videoları media player da açabilsek çok daha güzel olabilirdi.

Windows media player da ses dosyası oynattığımızda sıkıntı yaşadığımız dosya türlerinden biri de mkv uzantılı olan matroska dosyalarıdır.Bu türden bir dosyayı Windows media player da oynatmayı denediğinizde aşağıdaki hatayı alırsınız :

windows-media-player-mkv-hata

Bu durumda çözüm bu tür dosyalar oynatabilen VLC player gibi programları kullanmak.Fakat buna alternatif olarak media player a buradaki eklentiyi ekleyerek de dosyanızı oynatabilirsiniz.

Sayfayı tıkladıktan sonra sağ üst köşedeki download linkine tıklayın ve programı bilgisayarınıza kurun.Kurulum tamamlandıktan sonra herhangi bir mkv uzantılı dosyayı media player ile açmayı deneyin.Bir sorun yaşamadan dosyayı oynatabileceksiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Bilgi için teşekkürler.Ancak VLC Media Player, KM Player, GOM Player gibi programlar varken WMP' ın esamesi bile okunmaz . Ancak WMP kullananlar için gerekli bir bilgi.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.