Google Plus da Kısa URL Nasıl Oluşturulur

Online araçlar çoğu zaman farklı alternatiflerle karşımıza çıkarak bizlere değişik kolaylıklar sağlamaktadır.Bu yazımda yine bu online servislerden biri olan gplus.to dan sizlere bahsetmek istiyorum.
Bildiğiniz gibi sosyal medyada uzun URL ler akılda kalması zor olduğundan takipçilerimiz URL yi hatırlamakta zorluk çekebilir.Bu yüzden kısa URL ler her zaman daha etkili olacaktır.Facebook ve twitter da kullanıcı adını URL ye eklemek mümkün.Fakat Google plus da markalar hariç diğer kullanıcılar hala uzun URL kullanmak zorunda.İşte bu noktada gplus.to devreye girerek bizlere google plus da kısa URL oluşturmamızı sağlıyor.Nasıl mı ?
>>>>>Google Plus Onaylanmış Özel URL Özelliğini Aktifleştiriyor
gplus.to adresiniz ziyaret edin.
Kullanıcı adınızı yazın ve google plus URL nizi hemen kullanıcı adınızın yanındaki boş alana yapıştırın.
google-plus-kısa-url
En son olarak ADD butonuna basın.Evet kısa URL niz hazır.Örneğin ben aşağıdaki URL yi oluşturdum.Benim google plus sayfama aşağıdaki URL den de ulaşabilirsiniz.
gplus.to/ehliblog

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.