Google Aramalarda Facebook Profilinizi Gizleyin

İsminizi google da aramayı denediniz mi?Eminim bunu en az bir kere yapmışsınızdır.İnsan google da arama yapınca kendi adını gördüğünde biraz mutlu oluyor elbet =) fakat bilmelisiniz ki adınızı bir şekilde bir yerlerden duyan tanımadığınız insanlar google da arma yaptıklarında direkt olarak sizinle ilgili bilgilere ulaşacak.Tabii bunu kolaylaştıran şey her türlü paylaşım yaptığımız facebook.Yani facebook profilinizi arama sonuçlarında gösterilmesini kısıtlamadıysanız hele bir de isim ve soyisminiz zor karşılaşılan bir durumsa google da arandığınızda insanların ilk karşısına çıkacak profil siz olacaksınız.
>>>>>Facebook da Arama Geçmişi Nasıl Silinir
Eğer tanımadığınız insanların sizi bulup arkadaşlık davetiyeleri göndermelerinden rahatsızsanız ve google aramalarında profilinizin görüntülenmesini insanların sizi bulmalarını engellemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak bunu gerçekleştirebilirsiniz:
facebook-beni-kim-bulabilir
  • Facebook hesabınıza girş yapın.
  • Gizlilik ayarlarına gelin.
  • Aramada beni kimler bulabilir linkini göreceksiniz.Bu alanı düzenleyerek kapalı olarak seçin.
>>>>>Facebook Profil Resminiz Herkese Görünür Olabilir
Google aramalarında profilinizin görüntülenmesi açık ya da kapalı yaparken şunları unutmamalısınız:Eğer profilinizi gizlerseniz arkadaşlarınız sizi google da arama yaparken bulamayacaklar eğer profilinizi gizlemezseniz tanımadığınız insanlar sizi google da arama yaparken bulabilecekler.Tercih sizin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.