Gmail de Maillerinizin Spam Kutusuna Düşmediğinden Emin Olun

Mail servisleri kullanıcılarını rahatsız eden spam mailleri filtreleyerek gelen kutusundan ayrı bir yerde muhafaza ederler.Özellikler nereden geldiğini bilmediğimiz çeşitli reklam servislerini engellemede bu filtre çok işimize yaramaktadır.Yalnız bazen istemediğimiz maillerde spam klasörüne düşebilir.Beklediğimiz önemli bir mailin gelen kutusuna düşmeden spam olarak işaretlenmesi o maili gözden kaçırmamıza sebep olabilir.İşte bu noktada eğer gmail kullanıcısıysanız istediğiniz maili ya da istediğiniz domaine sahip bir mailin spam kutusuna düşmesini engelleyebiliyorsunuz.Nasıl mı ?
>>>>>Gmail de Mail Adresi Nasıl Engellenir
Gmail hesabınıza giriş yaparak sağ üst köşedeki dişli ikonuna tıklayın ve  ayarları seçin.
 • Filter tabını seçin ve alt kısımdaki yeni filtre oluştura tıklayın.
 • Karşınıza form penceresi gelecek.Bu alana direkt mail adresini yazabileceğiniz gibi direkt domain ismini de yazabilirsiniz.Örneğin abc@domain.com ya da @domain.com gibi.
 • gmail-spam
 • Gerekli işlemi tamamladıysanız şimdi filtre oluştur linkine tıklayın.Bu pencerede oluşturduğunuz filtrenin ne gibi bir eylem içerisinde olmasını kontrol edebileceksiniz.Biz mailin spam kutusuna düşmesini engellemek istiyoruz.Bu yüzden never send it to Spam kutucuğunu işaretliyoruz.
Filtre Oluştur butonuna tıklıyoruz.
>>>>>Gmail de Maillerinizi İleri Tarihe Zamanlayarak Gönderin
Evet ilgili domaine ait herhangi bir mailin spam kutusuna düşmesini engelledik.Sizlerde bu tür filtre seçeneklerini uygulayarak iş-okul ile ilgili maillerin spam kutusuna düşmesini engelleyebilirsiniz.
>>>>>Gmail de Kendi Arkaplan Resminizi Kullanın

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. spam kutusuna mesaj gelmiyor

  YanıtlaSil
 2. spam kutusuna mesaj almm lazm ama gelmiyor neden lütfen yardm edin yarn snava girmem lazm

  YanıtlaSil
 3. spam kutusuna mesaj gelmiyor

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.