Gmail Hesabınızı Ne Zaman Oluşturduğunuzu Öğrenin

Webmail servislerinden en populer ve en kullanışlı olan servis deyince eminim Google ın ürünü olan gmail aklınızdan geçecektir. Nisan 2004 den beri aktif olan ve süregelen yıllar boyunca birbirinden etkili özellikleri içeriğine ekleyen gmail populerliliğini daima korumaya devam etmiştir.Bir gmail hesabınızın olup olmadığını bilmiyoruma ama eğer bir gmail hesabınız var ve bu hesabı ne zaman oluşturduğunuz konusunda öğrenme merakınız varsa bildiğiniz gibi gmail size bu bilgiyi vermiyor.Fakat aşağıda paylaşacağım ipucu sayesinde gmail hesabınızı ne zaman oluşturmuşsunuz bunu öğrenebileceksiniz.

>>>>>Gmail de Mail Adresi Nasıl Engellenir

google-takeout

 • Google takeout servisine giriş yapın.
 • Sol menüde yer alan “transfer your google + connections to another account” linkine tıklayın.

Sistem sizden bu işlemi gerçekleştirebilmek için tekrar şifre girmenizi isteyecek.Şifrenizi girdikten sonra yeni bir pencerede hesabınızı ne zaman oluşturduğunuza dair bilgiyi görebilirsiniz.

gmail-hesap-acma-tarihi

Bu bilgi sizin için yeterliyse işlemi tamamlamadan çıkın.Herhangi bir transfer işlemi gerçekleştirmemiş olarak sadece gmail inizin ne zaman oluşturduğunuza dair bilgiyi öğrenip çıkmış olacaksınız.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. Takeout sayfası 404 hatası veriyor hocam.Bilginize.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uyardınız için teşekkürler linkte . işaretini fazladan eklemişim

   Sil
 2. Ne kadar yardımcı oldunuz bilemezsiniz. Çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.