Ehl-i Blog 2012 Yılı Değerlendirmesi

Koskoca bir yılı daha geride bırakacağımız şu günlerde Ehl-i Blog olarak ardımızda bıraktığımız yılı kısaca değerlendirmek istedim.Okuyucularım sayesinde 3 yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden blogum her geçen gün ziyaretçi trafiğini artırarak yolunu devam etmektedir.
2012-2013
Kategori olarak çizgimizden çıkmadık.Blogger ipuçları –windows-gmail-facebook-twitter-google- konularında yazmaya devam ettim ve bunun yanında bir kaç tane android konulu yazıları sizlerle paylaştım.
Blogumuz geliştikçe farklı kitleden insanların dikkatini çekti ve bu yüzden kendilerini blogumda tanıtmak isteyenler oldu.2012 yılında bu anlamda toplamda 40 adet tanıtım yazısı yayınladım.
Sizler de ehliblog da tanıtım yazınızı yayınlatmak istiyorsanız iletişim bölümünden benimle irtibat kurabilirsiniz

2012 Yılına Ait Sayısal İstatistikler

 • 2012 yılında toplam yayınladığım yazı adedi 329.Bu gerçekten başarılı bir istatistik.Bir önceki yıl bu adet 132 idi. Sizler en çok şu üç yazıyı tuttunuz :
  >>>>>Facebook Sayfalar İçin Zaman Tuneli Kapak Resimleri   19284 sayfa görüntüleme
  >>>>>Windows 8 Release Preview Urun Anahtari İle İndirin  13650 sayfa görüntüleme
  >>>>>Windows 8 Consumer Preview Ürün Anahtarı ile İndirin  12804 sayfa görüntüleme
  Bu seneye windows hakkında yazdığım yazılar damga vurmuş durumda.Burada arama motorlarından gelen trafiğin ve bir yazıyı ne kadar hızlı yazmanın önemli olduğunu görebiliyoruz.
 • 2011 yılına kadar yayınladığım yorum sayısı 502 iken bu sene sonuna kadar toplam 1099 adet yorum yayınladım.
 • 2011 yılına kadar  87200 olan sayfa görüntülenme almışım ve şimdi ise bu rakam 363337
  Blogum adına başarılı olduğum bir diğer alan ise ziyaretçi trafiğinin artmasıyla gelişen alexa değerlerim:Geçen yıllarda 450k civarlarında olan blogum bu seneyi 223k ile kapatacak.
alexa değerleri
 • Eksik olduğum taraf yok mu elbette var.PageRank değerimiz maalesef aynı yerinde 2 olarak kaldı.

Son Sözler

Yılın son gününde olduğumu şu anda yılın nasıl geçtiğini sizlerle paylaşmak istedim.Yukarıda yazdıklarım elbette küçük oranlar.Daha iyi yerlere gelmeyi elbette arzuluyorum.Yazı adedi olarak iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum.Biraz daha kaliteli yazılar yazmak bu konudaki amacım.Bunun yanında bir diğer amacım alexa dünya sıralamasında 100k altına inebilmek ve pagerank değeri olarak 3 olabilmek.
Bildiğiniz gibi blogumda 2012 yılında domain çekilişi yaparak siz değerli okuyucularıma bir hediye vermiştim.Sizlerden gelen destek arttıkça sizlere daha çok şeyler verebilmenin telaşında olacağım.Önümüzdeki sene farklı çekilişler düzenlemeye çalışacağım.
destek
Evet desteklerinize her zamanki gibi ihtiyacım olduğunu söylemeliyim.Yazılarım sizlerden tepki aldıkça biz yazarlar daha fazlasıyla istekli yazılar yazmaya çalışıyoruz.O yüzden bana destek vermenizi sizlerden bekliyorum.Eksik yanlarım veya iyi yaptığımı düşündüğünüz şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim.
2013 yılının siz ve sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni ediyorum…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

6 yorum:

 1. Başarılıranın devamını bekelrim Poyraz abi yazıların istatistikleride çok iyi inş daha ii yerlere gelirsin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim Hasan.Sana da başarılar diliyorum

   Sil
 2. Nice senelere nice başarılara ehli blog.

  Bu arada yeni temada güzelmiş :)

  YanıtlaSil
 3. Tasarım olsun içeriği olsun çok güzel hocam bu şekilde devam etmelisin. 2013 umarım daha iyi olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim.Sizler sayesinde her geçen gün gelişmeye devam edeceğim

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.