Blogger da Yazılarınızda Google Plus daki Arkadaşlarınızı Etiketleyin

Blogger google + takipçilerimizi blogumuza eklememize imkan veren özelliğinden sonra yine harika bir özelliğini kullanıcılarının beğenisine sundu.Bu özellikle birlikte eğer blogger platformunu kullanıyorsanız google plus hesabı olan bir arkadaşınızı yazılarınız içerisinde ondan bahsederek etiketleyebiliyorsunuz.
Ülkemizdeki bloggerlar arasında mimleme kavramına benzer bir özellik aslında bu.Kullanımı kolay ve blogger lar arasında iletişimi artıracak bu özellik sayesinde internet dünyasındaki çevrenizi genişleterek sıkı bir arkadaşlık kurabilirsiniz.Şüphe yok ki google sosyal medyada gelişmelere devam ediyor ve bunu artıracak en önemli platformu da blogger.Çünkü binlerce blog sahibi her gün değişik konularda yazılar paylaşıyor ve bloglara yorumlarda bulunuyor.
>>>>>Blogunuza Google Plus Takipçi Widget Ekleyin
blogger-arkadas-etiketleme
Bu özelliği kullanmak istiyorsanız blogger post editörünü kullanmalısınız.Aynı facebook  ve google plus da olduğu gibi bir arkadaşınızda bahsetmek istiyorsanız + karakterine basarak ilgili arkadaşınızın ismini girmeniz gerekiyor.Resimden de göreceğiniz gibi blogger post editöründeyken örneğin +Poyraz Şahin yazmaya başlarsanız benim profil sayfamı etiketlemiş olacaksınız.Etiketlenen profil linkinin üzerine geldiğiniz zaman ilgili profile ait küçük bir pencere belirerek direkt olarak okuyucularınız çevresine ekleyebilecek.
>>>>>Google Plus da Topluluk Nasıl Oluşturulur
Bu özelliği kullanabilmeniz için mutlaka google + ile blogger profilinizi birbirine bağlamanız gerekmektedir.
Blogger ın bu özelliğinin blog yazarları arasındaki etkileşimi artıracak bir özellik olduğunu düşünüyorum.Diğer sosyal medyada yer alan servislerdan farklı olarak böyle bir yola başvurması gerçekten google ı bir adım daha öne çıkaracaktır.Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.