Adsense Yeni Reklam Birimine(300 x 600) Sınırlama Getirdi

Bir hobi olarak açılan bloglar gün geçtikçe ilgi artınca artık bloglarına daha profesyonelce yaklaşmaya ve blograından para kazanmaya başlıyorlar.Elbette bu para kaynağının en başında da Adsense reklamlar yer alıyor.

Adsense reklamların yerleşimi ve türü kaliteli içeriğe ve iyi bir ziyaretçi trafiğine sahip blogların gelir kaynağındaki artışın ana kaynağıdır.Bu kapsamda da adsense yeni bir reklam birimini kullanıcılarına duyurdu.Daha önce bu konudan sizlere bahsetmiştim.Adsense bu reklam türündeki sınırlamaları düzenleyerek kullanıcılarının bu kuralları uyması konusunda uyarıyor.Peki nedir bu sınırlamalar ?

>>>>>Adsense 300x600 Reklam Birimini Duyurdu

Bildiğiniz gibi 300 x 600 boyutlarındaki reklam türü yeterince geniş bu yüzden bu reklam türünden blogunuzda sadece 1 adedine yer verebiliyorsunuz. Bununla beraber google reklam yayınlama politikasında yer alan bir sayfada sadece 3 adet adsense reklama yer verilmesi devam etmekte.Yalnız bu noktada eğer ki bu yeni reklam birimini (300 x 600)sayfanızda kullanıyorsanız geriye kalan iki adedi için farklı bir reklam türü kullanmak zorundasınız.

>>>>>Blog Yazarak Adsense den Nasıl Para Kazanılır

Google reklam birimleri arasındaki adaleti sağlamak için böyle bir kısıtlama getirmiş ve ben de bu kısıtlamayı doğru buluyorum.Çünkü yeni reklam birimi oldukça büyük ve bir sayfada birden fazla yer alması diğer reklam türlerini yayınlayanlar açısından sıkıntı oluşturabilirdi.Eğer yukarıdaki durumu sitelerinde ihlal eden varsa 10 Ocak a kadar reklamlarını düzenlemeliler.Durumla ilgili duyuru da adsense ekibi zamanla kullanıcılarına ulaştırmaya devam edecek.

Siz bu kısıtlamayla ilgili ne düşünüyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.