Kopyalanan İçeriğinize Telif Hakkı Linki Ekleyin

Fazlasıyla değer verdiğimiz bloglarımız bazen tembel insanların saldırısına uğrayarak içerik kopyalamakla karşı karşıya kalabiliyor.Google bu gibi durumlar için arama optimizasyonlarında önlem alsa da orijinal yazılarımızın başka sayfada yer alması can sıkıcı olabiliyor.
Son günlerde bazı blog sahipleri kopyalanan içeriğine otomatik sayfa linkinin eklendiği script kullanmakta.Bu içeriğinizi kopyalamak isteyen insanları tam anlamıyla durduracak bir seçenek olmasa da bazı iyi getirilere yol açabilir.Nasıl mı?Örneğin bir yazınız okuyucunuz tarafından beğenildi ve içeriğin bir kısmı kopyalanıp mail olarak gönderilecek.Bu kopyalanan içeriğinizi altına hemen devamını oku #link şeklinde bir ifade eklenecek.Bu ifade mail olarak ulaştığında mail okuyan kişi linkinizi görecek ve sayfanıza ulaşacaktır.Aynı zamanda bu ifadeye sosyal medya hesaplarınızı da ekleyebiliyorsunuz.
Gelelim bu özelliğin blogger a nasıl eklendiğine.
  • tynt  sitesine giriş yapıyorsunuz ve ücretsiz olarak bir hesap oluşturuyorsunuz.
  • Karşınızı kullandığını platforma göre eklemeniz gereken kodları gösteren bir sayfa çıkıyor.Buradan blogger  seçiyorsunuz ve aşağıda verdiği kodları </head> kodundan hemen önce ekliyorsunuz:
kopya-koruma
Kodu eklediyseniz şablonunuzu kaydedin.
Şimdi sıra bu scripti düzenlemeye geldi.Hemen sağ üst köşedeki accounts tool menüsüne tıklayarak Settings i seçin.
image
Burada gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.Devamını oku ifadesini değiştirebilir ve facebook, twitter hesaplarınızı gösterebilirsiniz.Eğer gerekli değişiklikleri de yaptıysanız şimdi kaydedin.5-10 dk içerisinde yaptığınız değişiklikler aktif olacaktır.
Not:Kopyalanan ifade en az 8 karakter içermeli
Örnek olarak ben siteme eklediğimde :
ilk ziyaretinizde ilk göze çarpan nedir?Tabiki blogun tasarımıdır.Bu yüzden tasarımınız blogunuzun ziyaretçi tutmada en önemli etkeni olacaktır.Ücretsiz sewrvislerin standart şablonlarını kullanmak tercih edilmemesi gereken bir yoldur.Eğer bilginiz varsa kendinize özel tasarımlar tercih etmelisiniz.Ya da bu konuda bilgi sahibi olan kişilerden destek almalısınız.Olmadı ücretsiz olarak tasarım yapan servisleri takip ederek kendinize uygun şablonları seçebilirsiniz.Eğer şablon k
Devamını Oku http://www.ehliblog.com/2012/10/yeni-blogcularin-yaptigi-hatalar.html#ixzz2AxqPo6AB
Under Creative Commons License: Attribution
Follow us: @ehliblog on Twitter | ehliblog on Facebook

Böyle bir eklentiye sitenizde yer vermeyi düşünüyor musunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.