Blogunuza İstatistik Widget Ekleyin

Geriye dönüp blog istatistiklerinize hiç baktınız mı?Blogunuzda ne kadar yazı yer almış ve okuyucularınız bu yazılara ne kadar yorum bırakmış?Belki her gün blogger sayfanıza girip bu değerleri görüyor olabilirsiniz.Fakat bu bilgileri okuyucularınızla da paylaşmak istemez miydiniz?

image

Blogunuza ekleyeceğiniz küçük bir kod yapısıyla blogunuzda şimdiye kadar ne kadar yazı yer almış ve ne kadar yorum yapılmış bunu okuyucularınıza gösterebilirsiniz.Yapmanız gereken :

  • Blogger hesabınıza giriş yapın ve Yerleşim kısmına gelin.
  • Gadget Ekle >>>Html/Javascript ekle yi seçin ve aşağıdaki kodu kendi blogunuza göre düzenleyerek ekleyin ve kaydedin :

<script style="text/javascript">function numposts(json) { document.write('Total Posts : ' + json.feed.openSearch$totalResults.$t + '<br/>'); }function numcomments(json) { document.write('Total Comments : ' + json.feed.openSearch$totalResults.$t + '<br/>'); }</script>
<script src="http://www.ehliblog.com/feeds/posts/default?alt=json-in-script&callback=numposts"></script>
<script src="http://www.ehliblog.com/feeds/comments/default?alt=json-in-script&callback=numcomments"></script>

 

Renkli kısıma kendi blogunuzun ismini yazın.

Şimdi blogunuzu görüntüleyin.Yukarıdaki resimdeki gibi blogunuzda yer alan toplam yazı ve yorum sayısı gösterilecektir…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.