Google Konuk Yazarlık Sistemini Destekliyor mu

Webmaster lar arasında link elde etmenin en etkin yolu konuk yazarlıktır. Bildiğiniz gibi blog yazarları kendi web sitelerine link vermek için diğer web sitelerine yazarlar.Burada verdikleri link onlar için sadece backlink manasına gelmez aynı zamanda ziyaretçi trafiğinde de ufak bir artışa da sebep olur.Fakat bazen bu iş kolay görünüp ufak bir internet araması kalite açısından zayıf bir yazı hazırlanarak konuk yazı olarak sunulmakta.Peki Google bu konuda ne düşünüyor?
konuk-yazar
Eğer kaliteli bir içerik oluşturuyorsanız sizin açınızdan herhangi bir sıkıntı yok.Bu durum google ın da desteklediği bir durum.Kaliteli bir içerik oluşturduğunuz sürece başka bloglara konuk yazı gönderebilirsiniz.Fakat kaliteden yoksun bir yazınız varsa ve aynı zamanda backlink elde edebilmek adına aynı yazıyı birden fazla blogda yayınladıysanız işte bu google ın filtresine takılacaktır.İşte bu yüzden yayınlanan yazıya azami dikkat göstermelisiniz.Google ın son zamanlardaki spam konusunda çalışmalarını göz önünde bulundurursak bu tarz içeriklerin cezalandırılacağını kesin bir şekilde söyleyebiliriz.
>>>>>Konuk Yazarlıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peki konuk yazı kabul eden site sahipleri için durum nedir?

Aynı şekilde bu tarz yayınları blogunda yayınlayanlar da kopya içerik konusunda cezalandırılacaktır.Bir de link verdiği site düşük kalitede bir site ise sonuç yine Penaltı!!! olacaktır.
Konuk yazar sistemini blogunuzda uyguluyorsanız yazının yayınlanacağını garanti etmeyin.İster konuk yazar kabul eden sisteminiz olsun ister backlink elde etmek için konuk yazı yazan blogger olun daima içerik konusunu ve kazanacağınız backlink kalitesini düşünün.Blogunuz için faydalı bir şey yapmak isterken zarar vermeyin.
Yukarıda da bahsettiğim gibi artık konuk yazı kabul ettiğinizde daha dikktali davranmalısınız.Gerekirse konuk yazıyı kendiniz blogunuza uygun düzeltip o şekilde yayın almalısınız.Bildiğiniz gibi şu an EhliBlog da da konuk yazarlık sistemi mevcuttur.Eğer kaliteli içeriğiniz var ve iyi bir backlink de almak istiyorsanız yazılarınızı bize gönderebilirsiniz…
>>>>>Ehl-i Blog da Yazar Olmak Ister misiniz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.