Facebook Arama Geçmişi Silme Nasıl Yapılır

Google da belli bir konu da arama yaptığınızda eğer google hesabınız açıksa aramalarınıza daha sonradan arama geçmişi sayfanızdan ulaşabiliyorsunuz.Aynı şekilde facebook üzerinden de herhangi bir kişi sayfa vb aradığınızda facebook bunu kayıtlarında tutuyor ve siz de daha sonra bu arama geçmişine ulaşabiliyorsunuz.Eğer böyle bir özellikten haberiniz yoksa bu yazımla birlikte facebook arama geçmişi silme konusunda bilgi vereyim.Aynı zamanda da aşağıdaki adımları uygulayarak da hareket dökümü nasıl silinir onu sizlerle paylaşayım :
Her zamanki gibi facebook hesabınıza giriş yapın ve Hareketler Dökümü nü tıklayın.
image
Açılan sayfada sağ tarafta Gönderiler ve Uygulamalar menüsüne tıklayın ve ara seçeneğini seçin.
image
Karşınıza şimdiye kadar facebook arama çubuğunu kullanarak neler aradığınız gösteren bir sayfa çıkacak.Aramalarınızı kontrol ettiyseniz eğer =) silmek isterseniz sayfanın üst köşesinde Arama Kayıtlarını Sil seçeneğini göreceksiniz.Buraya tıklayın ve facebook hareketler dökümü silme işleminizi tamamlayın.
Facebook kullanıcıların ne aradıklarını kayıt altına alarak belki kendi işlerinde kullanmanın telaşında olabilir.Bu yüzden facebook a ne kadar bağımlı olsak da gizliliğimizi korumanın da derdinde olmalıyız.Her geçen gün değişen özelliklerle karşımıza çıkan facebook dan son haberleri ve alınabilecek önlemleri kaçırmamak için bizi takip etmeye devam edin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.