Blogunuzu Okuyacak Kişiler Nasıl Sınırlandırılır

Blogumuzu farklı kişilere ulaştırarak populerliliğini artırmak eminim bir blog sahibinin en önemli amaçlarından biridir.Tabii bunu oluşturmak elbette blogunuzun görüntülenebilirliğine herhangi bir sınır getirilmeden olması mümkün şeylerdir.Çünkü blogunuzda ziyaretçi trafiği oluşması için blogunuzun tüm dünyada görüntülenmesi gerekir.Fakat bazen öyle bir durum olur ki blogunuzda gizli bir içerik paylaşıyorsunuzdur ve bu içeriğe sadece sizin belirleyeceğiniz kişilerin ulaşmasını istiyorsunuzdur.Eğer böyle bir sıkıntınız varsa blogger da blog ayarlarınızı değişitirerek blogunuzun okuyucularına bir sınırlama getirebilirsiniz.Nasıl mı?
>>>>>Blogunuzun Okuyucu Sayısını Artıracak Yöntemler
  • Her zamanki gibi blogger hesabınıza giriş yapın
  • Ayarlar sekmesine tıklayın ve Blog Readers kısmını bulun.
blog-okuyucuları
Anybody : Eğer bu seçeneği seçerseniz blogunuzu herkes görüntüleyebilecek.Kimseye harhangi bir kısıtlama getirilmeyecek.
Only Blog Authors : Bu seçenek blogunuzun herkese görüntülenebilirliğini sınırlayacak.Sadece blogunuzda yazar olarak yer alan kişiler blogunuzu görüntüleyebilecektir.Eğer tek bir yazar olarak siz varsanız blogunuzda herhangi bir çalışma yaptığınızda yada demo blogu oluşturduğunuzda bu seçeneği aktif hala getirerek blogunuzun sadece sizin tarafınızdan görüntülenebilir olmasını sağlayabilirsiniz.
Only these Readers : Bu seçenekte ise belirleyeceğiniz kişiler blogunuza erişim sağlayabilecek.Arkadaşlarınızın mail adreslerine davetiye göndererek onlara blogunuza erişim sağlama imkanı tanıyabilirsiniz.Eğer birden fazla kişiye davetiye göndermek istiyorsanız mail adresleri arasına virgül koymanız yeterli olacaktır.Örnek: abc@gmail.com, xyz@gmail.com , admin@gmail.com gibi.
Eğer her şeyi ayarladıysanız şimdi yağtığınız değişiklikleri kaydedin.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.