Youtube Videolarınızı Blogunuza Müzik Çalar Olarak Ekleyin

Bildiğiniz gibi blogger da yazılarınıza müzik eklemek için harici servisleri kullanmak zorundasınız.Ne yazık ki blogger direkt olarak bizlere müzik ekleme imkanı tanımamaktadır.Tabii bu harici servisler de müziği internette hot link veren yere yüklememizi ve oradan aldığımız adresi kodları içerisine eklememizi ve o kodları da yazımıza eklememizi istemektedir.Anlatımı bile zor olan bu işlemi yapmak maalesef bayağı vaktimizi almaktadır.
müzik-calar
>>>>>Favori Müzikleriniz Yükleyin ve Blogunuzda Paylaşın
Müzik eklemenin en basit yöntemi elbette video arama devi youtube dan yararlanmaktan geçiyor.Bir şekilde youtube daki videoları blogumuza eklerken video oynama alanını küçültebilirsek müzik player olarak youtube kullanabiliriz demektir.Peki bu işlemi nasıl yapabiliriz ?
>>>>>Google Müzik Çalar İle Blogunuza Müzik Ekleyin
Fazlasıyla kod sistemi ile uğraşmadan sadece aşağıda vereceğim kodları yazınıza eklemeniz durumunda youtube daki herhangi bir video mp3 player olarak blogunuza eklemiş olacaksınız.
<div style="position:relative;width:267px;height:25px;overflow:hidden;">
  <div style="position:absolute;top:-276px;left:-5px">
    <iframe width="300" height="300" 
      src="https://www.youtube.com/embed/youtubeID?rel=0">
    </iframe>
  </div>
</div>


youtubeID yazan yere youtube da eklemek istediğiniz videonun ID sini ekleyeceksiniz.Örnek olarak youtube bir video url sini aldınız ve o da şu şekilde:

"http://www.youtube.com/watch?v=cRMevGc3934"

mavi renkli kısım sizin video ID niz.Yukarıdaki kırmızı renkli kısma bu ID yi girerseniz videonuzu müzik player olarak oynatabileceksiniz.Örnek :

>>>>>Youtube Videolarınız Alarm Olarak Nasıl Ayarlanır ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.