Blogger da Sidebar Olmadan Tam Sayfa Nasıl Oluşturulur

Sidebar kısmında yer alan gadget ların blogumuzu içerik ve görünüm açısından ne kadar zenginleştirdiği aşikar.Fakat bazen herhangi bir yazımızda ya da oluşturduğumuz yeni sayfalarda sidebar olmadan tam sayfa içerik oluşturmak isteyebiliriz.Örneğin çoğu blog sahipleri Hakkımda sayfasını hazırlarken sidebar kısmını ortadan kaldırarak içeriğini tam sayfa olarak görüntülüyor.Benim Hakkımda sayfamı ziyaret ederek nasıl bir görünüm olduğunu kontrol edebilirsiniz.

tam-sayfa

Peki Sidebar kısmını belirli bir yazı veya sayfa için nasıl ortadan kaldırabiliriz?

Yapacağımız işlem çok basit.Ayrıca bu işlemi yeni yazı ve sayfalarınızda yapabileceğiniz gibi eski yazılarınızı da düzenleyebilirsiniz.

>>>>>Blogger Sidebar İki Sütuna Nasıl Bölünür

 • Blogger hesabınıza giriş yapın ve yazılarınızı hazırladığınız kısma gelin.
 • HTML Mod kısmına geçin ve aşağıki kodu hemen en üst kısma yerleştirin :

<style>
#sidebar-wrapper, #midsidebar-wrapper, .gapad2, .blog-pager, .post-header-line-1, .post-footer { display:none !important;}
#main-wrapper { width:100%!important;}
.post { width:100%!important; }
</style>

 

Daha sonra yazınızı yazın ve yayınlayın.Bu yazınızın/sayfanızın sidebar olmadan tam sayfa halinde göründüğünü göreceksiniz.

Not:Kod yapınızı kontrol edin.sidebar-wrapper kısmı başka bir isimle adlandırılmış olabilir.Sadece sidebar gibi.

Genişliği isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

>>>>>Google Fonts ile Yazı ve Sidebar Başlıklarını Değiştirin

Neden Böyle Bir Sayfa/Yazı Oluşturmalıyım ?

Elbetteki bu ipucunu tüm yazılara uygulamak doğru değil.Ama blogunuzu daha çekici hale getirmek ve onu daha profesyonelleştirmek adına bazı sayfalarınızı (Hakkımda-İletişim gibi) ve bazı yazılarınızı (kampanya-duyuru-çekiliş gibi) bu tarzda hazırlayabilirsiniz.

Yazımızı  beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin ….

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. hocam bu kodları söylediğiniz şekilde uygulayınca sayfada değişiklik olmuyor genişlettiğim halde birde sayfa altındaki paylaş ve düzenle butonları kayboluyor.!!
  HTML de Sadece sidebar gibi. çıkıyor her türlü denedim olmadı!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam sorun ne anlayamadım.Şimdi konu da değil sayfada işlem yaptığınız için yazı altında payla butonlarının çıkmaması normal.Ayrıca sayfa tam olarak görünmüyorsa sidebar olarak blogunuzda nasıl bir kod kullanılmış onu kontrol etmelisiniz.

   Sil
 2. bu bilgi için gerçekten size minnettarım çok yararlı oldu ben bunu sayfa bulunamadıda kullanıcaktım bazıları yapmış nacak mozillada etkili deil bunun gibi sizin gösterdiğiniz yöntem her tarayıcıda başarılı bir şekide çalışıyor. sonunda şöyle bir 404 sayfası yapmayı planlıyorum : http://www.chip.com.tr/txt yazılarınızın devamını dilerim kolay gelsin

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.