Ücretsiz Anahtar Kelime Öneri Aracı

Arama motorları tarafından yazdığınız yazıların üst sıralarda yer alabilmesi için anahtar kelime çok önemli bir rol oynar.Çünkü google da arama yapanlar mümkün olan en az kelime yazarak istediği yazıya ulaşmak ister.Bu yüzden yazınızın bir kaç kelime olarak özetleneceği ve okuyucularınızın yazınıza kolayca ulaşabilmesini sağlayan anahtar kelimeleri doğru belirlemelisiniz.

anahtar-kelime-aracı

Peki anahtar kelimeleri nasıl belirleyeceğiz ?

Bu konuda birbirinden farklı araçlar mevcut.Ben sizlere bu yazımda İtalian SEO uzmanı tarafından sunulan Ubersuggest aracını tanıtacağım.Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bu araç ücretsiz ve Türkçe arama seçeneği mevcut.Şimdi http://ubersuggest.org/ adresine tıklayın.Anasayfada arama kutusu göreceksiniz.Bu alana hangi kelime grubunu merak ediyorsanız onu yazın ve dil seçeneklerinden Türkçe yi seçin.Suggest butonuna basın. Karşınıza ilgili aramalardan oluşan kelime örnekleri sıralanacak.İsterseniz karşınıza çıkan kelimelere tıklayarak ilgili aramayı daha da genişletebilirsiniz.

image

Örnek olarak blogger ipuçları diye arattığımda ilgili aramalar liste halinde sıralandı.

Son Sözler

Kaliteli içerik yazdığınız zaman bu içeriğinize üst sıralara taşımak için anahtar kelimenin önemi büyüktür.Bu yüzden size sıkıcı gelse de internet kullanıcılarınızın yazınızla ilgili ne gibi bir arama yaptıklarını öğrenmek ve sizin bu arama kelimelerine sitenizde yer vermek blog trafiğinizi artıracak ve yazılarınızın üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.Buna bağlı olarak yukarıda sizlerle ücretsiz bir aracı tanıttım.Eğer farklı araçlar kullanıyorsanız yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Anahtar kelime analizininin faydalı olacağını düşünüyor musunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

6 yorum:

 1. Bir de bildiğim kadarıyla bu anahtar kelimeleri yazının içine serpiştirmek te önemli.

  YanıtlaSil
 2. güzel uygulama birde @GÖK-TÜRK 'ün dediği gibi anahtar kelimeleri serpiştirmek gerekiyor :)

  YanıtlaSil
 3. Bunun çok faydası oluyor gerçekten. Makale yazmadan önce makaleye atayacağınız bağlantının arama sorgularını içermesine dikkat edin. Aynı şekilde yazı başlığının da.

  YanıtlaSil
 4. gerçekdende enteresan bir işlem ne yapabileceğimizi görüyoruz, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. yeni ve ücretsiz bir anahtar kelime aracı daha yayına girdi. Ubersuggest alternatifi ve daha geliştirilmişi diyebiliriz.

  http://pluskeyword.com

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.