Adsense 300x600 Reklam Birimini Duyurdu

Adsense reklamlarına blogunda yer verenler bilirler ki büyük boyutlardaki adsense reklamı küçük boyutlardakinden her zaman daha fazla gelir getirir.Bununla birlikte şimdiye kadar adsense 336*280, 160*600 en büyük boyutlarda ve en çok gelir getiren reklam birimleriydi.Şimdi ise Adsense bunlardan daha büyük boyutlarda olan 300*600 boyutlarda reklam birimini kullanıcılarına sundu.

300*600 Reklam birimi nasıl oluşturulur ?

  • Her zamanki gibi adsense hesabınıza giriş yaparak Reklamlarım bölümünden yeni reklam birimini seçin
  • Açılır menuden 300*600 reklam seçeneğini seçin.

Gerekli kanal ve reklam tür kısımlarını da doldurduktan sonra kaydedin.

adsense-300x600

Yeni bir kanal oluşturarak bu reklam türünün peformansını ilerleyen zamanlarda ölçebilirsiniz.

>>>>>Blog Yazarak Adsense den Nasıl Para Kazanılır ?

Bu reklam formatının yerleşim olarak en uygun yeri sidebar alanı olarak gözüküyor.Şu anda bu şablonumda yeni adsense birimini yayınlayacağımı düşünmüyorum.Sidebar da o kadar geniş bir reklam alanı beni yerleşim olarak zor durumda bırakacaktır.O yüzden siz de sidebar da bu reklam birimine yer verecekseniz sidebar ı iyi tasarlamalısınız.Sidebar dışında yazı altınde yer vermek doğru bir seçim olmayacaktır.Aynı zamanda şu anda blogunuzda 3 adet adsense reklamı yer alıyorsa da bunlardan birini de kaldırmak zorundasınız.

>>>>>Adsense Reklamı Yerleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu reklam birimini blogunuzda kullanmayı düşünüyor musunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.