Blogger da Yazar Yorumları Nasıl Renklendirilir

Blogger da yazar yorumlarını standartın dışına çıkararak onu diğer yorumlardan farklı hale getirmek okuyucuların yazar yorumlarını rahatla okumalarını sağlayacaktır.Örnek olarak fazlasıyla yorum alan bir yazınızda okuyucunuzun sorusuna verdiğiniz cevap diğer yorumlardan farklı olduğu için hemen göze çarpacaktır.Yorumuna cevap bekleyen okuyucu ise kolaylıkla bu yorumu farkedecektir.Tabii bunun  yanında uzun uzadıya devam eden yorum alanına biraz renk vermek blogunuzun çekiciliğini de artıracaktır.

Şimdi aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak blog sahibinin yorumlarını diğer yorumlardan nasıl farklı hale getiririz sizlere onu paylaşacağım.

blogger-yazar-yorum

Blogger hesabınıza giriş yapın ve Tasarım>>>Html Düzenle kısmına gelin.

Şablonu genişlet kutucuğunu işaretleyin ve aşağıdaki kod blogunun olduğu kısmı Ctrl+F tuşları yardımıyla bulun.

<b:if cond='data:comment.isDeleted'>
<span class='deleted-comment'><data:comment.body/></span>
<b:else/>
<p><data:comment.body/></p>
<b:include data='comment' name='commentDeleteIcon'/>
</b:if>

Renkli kısımdaki kodu aşağıdaki kodla değiştirin :

<!--http://www.ehliblog.com -->
<b:if cond='data:comment.author == data:post.author'>
<p style='color: limegreen; font-weight:bold;background: #FEE680'>
<data:comment.body/></p>
<b:else/>
<p><data:comment.body/></p>
</b:if>Kırmızı renkli kısmı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.Rengi, yazının kalınlığını değiştirebilir veya çerçeve rengi ekleyebilirsiniz.Tüm kod düzenleminizi tamamladıysanız eğer şablonunuzu kaydedin.Artık bundan önceki ve bundan sonra yapacağını tüm yorumlar standart yorum formunun dışına çıkarak yukarıda ayarladığınız gibi görüntülenecek.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

  1. Merhaba.Çalışmıyor neden acaba bir sıkıntı mı var kodda ? Yanıtla özelliği ile alakalı olabilir mi ?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. kodda sıkıntı yok.Deneyerek ekledim kodu fakat değiştirmeniz gereken kod dediğim kodlar blogunuzda birden fazla yer alabilir.Yanlış olanı değiştirmiş olabilirsiniz

      Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.