Windows8 Sistem Geri Yükleme Noktası Nasıl Oluşturulur

Bildiğiniz gibi bilgisayarımıza ekleyeceğimiz harici programlar bazen sistem üzerinden bir değişiklik yapabilirler.Bu değişiklik de bilgisayarımıza zarar verebilir.Bu yüzden düzenli olarak Windows 8 geri yükleme noktası belirlemek sistemimizin sürekliliği açısından önemlidir.Gerçi bazı programlar yükleme yapmadan önce otomatik olarak yedekleme yapıyorlar ama siz yine de kendiniz yapmak isteyebilirsiniz.

Peki Windows 8 de geri yükleme noktası nasıl oluşturulur?

  • Bilgisayarım ikonuna sağ tıklayın ve özellikleri seçin.Açılan yeni pencerede sol taraftaki sistem korumasını tıklayın.
  • sistem-geri-yükleme
  • Bu pencerede sisteminizin kurulu olduğu harddisk bölümünü seçin ve hemen alt tarafta yer alan Create butonuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan pencerede geri yükleme noktası için bir isim belirleyin. Örneğin bu işlemi yaptığınız tarihi yazabilirsiniz.
  • İsminizi de yazdıysanız şimdi Create butonuna basın.Sistem kısa süre sonra başarılı bir şekilde geri yükleme noktasın oluşturduğunuza dair mesajı size sunacak.
  • sistem-geri-yükleme-sonuc

Sistem geri yükleme noktası oluşturmak önemli mi?

Windows da her an akıl almaz gelişmeleri yaşamak mümkün.Bu yüzden bu tür durumlarla karşılaşmadan sık sık sistem geri yükleme noktası oluşturmak faydanıza olacaktır.Bu zahmetsiz işlemi windowsunuzda herhangi bir değişiklik yapmadan önce muhakkak yapmanızı tavsiye ederim…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.