Twitter Kişi Dizin Listesini Duyurdu

Twitter bugünlerde yaptığı değişiklikle profili herkese açık olan kullanıcılardan oluşan bir dizin yayınladı.Twitter hesabı olan kullanıcılar alfabetik olarak bu dizin içerisinde kendi yerlerini görebilirler.
Aslına bakarsanız bu yenilik kullanıcılar için gerekli değil.Çünkü sayfada herhangi bir arama butonu yok.Ama arama botları için faydalı olabilecek bir dizin.Fakat üzülmeyin bu dizin kendi bünyesinde arama özelliği taşımasa da biz google ın arama çubuğundaki site tabanlı aramasını kullanarak bu işlemi gerçekleştirebileceğiz:
twitter-dizin
Google arama çubuğuna aşağıdaki satırı yazın :
site:twitter.com/i/directory/profiles "isminiz"

Şimdi arama butonuna basarak twitter dizininde arama yapabilirsiniz.

Twitter in dizin listesine buradan ulaşabilirsiniz.Bu dizinde isimleri alfabetik sıralamaya göre arayabilirsiniz.Twitter ın bu dizin hizmetini nasıl buluyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.