Powered by Blogger Yazısı Nasıl Kaldırılır

Bildiğiniz gibi blogger tamamen XML ortamında kodlara sahip olan bir platform.Bizler de yalnızca bu ortama uygun kodları geliştirerek blogumuzda farklı görünümler kazandırabiliyoruz.Yalnız bazen blogumuzun şablonunda bu kod sisteminin getirdiği ve bizim istemediğimiz bazı kod yapıları olabiliyor.Bunlardan birisi de Powered by Blogger yazısı.Şimdiye kadar bu koda rastladınız mı bilmiyorum ama rastlamayanlar aşağıdaki resme bakabilirler :
powered-by-blogger-kaldır
Çoğunlukla footer alanında yer alan bu kodu kaldırmak için Edit linkine tıkladığınızda maalesef herhangi bir kaldır butonu göremeyeceksiniz:
remove-powered-by-blogger1

Powered by Blogger Yazısı Nasıl Kaldırılır ?

Blogger hesabınıza giriş yapın ve şablon>>>Edit Html yolunu izleyin Şablonu genişlet kutucuğunu işaretleyin.
Attribution1 kodunu arayın ve kodu yanında yer alan locked=”true” yazısındaki true ifadesini  false olarak değiştirin.
Şablonunuzu kaydedin ve yerleşim kısmına gelin.Şimdi az önce powered by blogger yazısının yer aldığı ve kaldır seçeneği bulunmayan gadgetınızı düzenlemek için bastığını Edit butonuna basın.
Açılan yeni pencerede Remove(Kaldır) butonunun yer aldığını göreceksiniz.
remove-powered-by-blogger4
Evet powered by blogger yazısı kaldırmak için yapmanız gerekenler bu kadar.Bu can sıkıcı gadget ı istediğiniz zaman yukarıdaki adımları uygulayarak kaldırabilirsiniz.Daha farklı ve faydalı yazılar için bizimle kalmaya devam edin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. Evet, aynen uyguladım.
  Teşekkür ederim...

  YanıtlaSil
 2. yerleşimden kalktı ama kaydedip çıktığımda blog sayfasında hala duruyordu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım profilinizdeki powered by blogger yazısnı diyorsunuz.Onu kaldırmak için footer alanındaki yazıyı kaldırmanız gerekiyor.Şablonunuzun html düzenle kısmında bulabilirsiniz

   Sil
 3. This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which
  helped me. Thank you! wongaliga

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.