Her Yazı İçin Farklı Arkaplan Resmi Kullanın

Blogunuzda yazılarınızı yazarken yazı alanına bir arkaplan resmi kullanarak onun üzerine yazı yazmak yazınızı biraz farklılaştırmak için güzel bir yöntem olabilir.Örneğin bir gezi blogunuz var ve Paris gezinizi anlatmak istiyorsunuz.Arkaplan bir Eiffel kulesinin olmasını istemez miydiniz?Aynı şekilde Roma geziniz ile ilgili yazarken arka planda Rome ya ait bir resim olması güzel olmaz mıydı?Eğer cevabınız evetse bu yazımdaki adımları uygulayarak her bir yazı için farklı arkaplan belirleyebileceksiniz.
her-yazi-ayri-arkaplanher-yazi-ayri-arkaplan2
  • Blogger hesabınıza giriş yaparak Settings >>>Post and Comments menüsüne geçiş yapın.
  • Post Template kısmına aşağıdaki kodu ekleyin:

<div style="background:url(resim adresi);">
</div>

Şimdi ayarları kaydedebilirsiniz.
Bu adıma kadar gerekli ayarlamaları yaptık.Şimdi yeni bir yazı yazmak için Posts kısmına gelerek New Posts (Yeni yazı) kısmına gelin.Html moduna geldiğiniz zaman az önce eklediğiniz kodları göreceksiniz.Burada kod içerisinde yer alan resim adresi yerine arkaplan olmasını istediğiniz resmin linkini ekleyin.Yazınız bu iki kod satırının arasında olmalı.Örneğin :
<div style="background:url(resim linki);">
Yazınız buraya gelecek.
----
--
--
</div>

Yazınızı tamamladıysanız şimdi yayınlayın.Az önce arkaplan resmi olarak belirlediğiniz resmin yazınızın arkasınde yer aldığını göreceksiniz.Şimdi her bir yazı yazdığınız zaman bu kodlar post editöründe yer alacak.Siz sadece resmin linkini ekleyeceksiniz
>>>>>Tüm Yazılarınız Ayrı Kutuda Olsun
Eğer resmin tekrar etmesiniz istemiyorsanız kod satırı şu şekilde olmalı :
<div style="background:url(resim adresi) no-repeat;">
Açıklayıcı bir şekilde konuyu anlatmaya çalıştım.Eğer aklınıza takılan bir kısım olursa yorum bölümünde sorabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.