Blogcuların En Sık Yaptığı 3 Twitter Hatası

Artık blogcular bloglarına verdiği önem kadar da sosyal medyaya da önem vermeliler.Sosyal ağlar sayesinde hem sitesinini tanıtabilir hemde üyeleriyle iletişim kurabilir.Bunu yapabildiğimiz en gözde sosyal ağların başında şüphesiz  twitter var! Her ne kadar blogcuların en önemli silahı olsa da twitter doğru kullanılmadığı zaman istenilen sonuçları vermez
İşte bu yüzden bu yazımda blogcuların  twitter üzerinden yaptığı en önemli 3 hatayı paylaşacağım:
1-) Tekrarlanan Site Paylaşımları
Blogcuların bana göre en çok yaptığı hata egoist bir şekilde sadece kendi sitelerinin paylaşımlarını yapmaları.Bu da doğal olarak hiç bir takipçinin hoşuna gitmiyor.Unutmayın ki bu şekilde paylaşım yaparak sitenize yarar dan çok zararınız olur.En azından twitter hesabınızdan takipçi kaybı yaşayabilirsiniz.

Blogcuların en sık yaptığı twitter hataları
2-) Kişisel Paylaşımlar
Eğer ki bir kişisel blog yazmıyorsanız kesinlikle twitter hesabı üzerinizden kişisel paylaşımlar yapmayın.Bu paylaşımlar ziyaretçilerinizi sıkar ve twitter hesabınızı takip etmekten bıktırır.Bunun yerine kendi blogunuz ile alakalı bilgiler paylaşa bilirsiniz.
Blogcuların en sık yaptığı twitter hataları


3-) İmla Kılavuzuna Uyun !

Blogcuların en sık yaptığı twitter hatalarıBir tweet atarken Türkçe'mizi en düzgün şekilde kullanın böylece hem attığınız tweetler anlaşılır hemde edebiyatınız gelişir. Örnek verecek olursak atacağınız tweetlerde kısaltmalar kullanmayın.Şimdi diyeceksiniz ki başka türlü 140 karaktere tweet nasıl sığdıracağız?Eğer sığdıramayacağınız tweetler atmak zorundaysanız twettlerinizi  ikiye, üçe bölebilirsiniz.

Benden buraya kadar...Benim gözümden blogcuların yaptığı en büyük twitter hataları bunlardı.Eğer sizin için farklı hatalar var ise yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazı  Ehl-i blog için Hasan Ekşi tarafından yazılmıştır.Hasan Ekşinin teknoloji blogu olan Teknoloji Hocam'da bilgisayar ipuçları , sosyal medya , teknoloji haberlerine ve benzeri bir çok konuya yer veriyor ziyaret etmek isterseniz burayı tıklayınız...

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Böyle kaliteli bir bloga, ilkokul türkçesiyle yazılmış kalitesiz yazılar hiç yakışmıyor.Konuk yazı yayınlarken bir daha seçici davranılması daha iyi olmazmıydı?

  YanıtlaSil
 2. Sizin kadar karamsar yaklaşmıyorum olaya.Eğer siz yazarın dilini ve uslubunu beğenmediyseniz sitesini takip etmez pek önem göstermezsiniz.Ama insanlar bir emek harcayıp yazı yazıyorsa herhangi bir uyanıklık yapmadan dürüst bir şekilde işini yapıyorsa buna destek olmak gerekir bence.Siz yazılarınıza güveniyorsanız sizin yazılarınızı da yayınlamaktan memnuniyet duyarım.

  YanıtlaSil
 3. Ben blog sahibi değilim.Yazmayı da pek beceremem ama böyle güzel içerikli blogları takip etmeyi ve okumayı severim.Keyifle okuduğum bir blogda böyle bir yazı görünce hayal kırıklığına uğradım açıkçası.Sizin için konuk yazar ağırlamak güzel bir durum olabilir ama konuk olacak kişinin de biraz kaliteli içerik göndermesine özen gösterin.Kaliteyi geçtiğim düzgün bir türkçe kullanılsın o bile yeter.

  Umarım beni anlamışsınızdır.Bu tür saçma yazılar blogunuzun kalitesini düşürüyor.

  YanıtlaSil
 4. Sizi anlıyorum.Düşüncelerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz...

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.