Blogger 2 Adımlı Doğrulama Nasıl Aktifleştirilir

Web sitesi hacklenme endişesi tüm web sahiplerini düşündüren ve tüm web sitesi sahipleri tarafından önlemi alınması gereken bir durumdur.Blogunuz ne kadar blogger tabanlı olursa olsun yine de hacklenme tehditi sizler için de geçerlidir.Bu tehdit şifrenizi kırılması zor hale getirmekle yok edebildiğiniz gibi google ın sunduğu 2 Adımlı Doğrulama yöntemini de kullanarak da hesabınızı daha güvenilir hale getirebilirsiniz.

Google 2 Adımlı Doğrulama Nedir ?

Bu doğrulama hesabınızın size ait olduğunu söyleyecek 2 farklı doğrulama yöntemi anlamına gelmektedir.Normalde kullanıcıların şifreleri kırılabilir.Çünkü şifre değiştirmede biraz tembel olduğumuz aşikardır.Bu durumda eğer iki adımlı doğrulamayı kullanırsanız hackerlar kullanıcı adı ve şifrenizi ele geçirse bile ikinci adımda blogunuza giriş için cep telefonunuza gelen sms e ihtiyaç duyacaklardır.

Google 2 Adımlı Doğrulama Nasıl Ayarlanır

Bu doğrulamayı etkinleştirmek basit.10 dakikadan daha kısa zamanda bu doğrulama sistemini aktif edebilirsiniz.
İlk olarak blogger hesabınıza giriş yapın :
Daha sonra Google Account Security sayfasını ziyaret edin.
Burada iki adım doğrulama seçeneğini kapalı olarak göreceksiniz.Düzenle butonuna tıklayın.image
Karşınıza yeni bir sayfa gelecek.Sağ taraftaki Start-Setup butonuna tıklayın.
Daha sonra telefon numaranızı yazacağınız bir ekran karşınıza gelecek.Buraya telefon numaranızı girin ve alt taraftaki seçeneklerden Text/sms i seçin.Send Code butonuna tıklayın.
image
Google size bir doğrulama kodu gönderecek.Bu kodu karşınızda yeni çıkan penceredeki alana yazın ve Verify butonuna tıklayın.
Google telefonunuzu kaybetmeniz durumuna karşın bu ayarlamaları yaptığınız bilgisayara güvenip güvenmediğinizi soracak.Buna uygun cevabınızı verin ve doğrulama işlemini tamamlayın.
Bu adıma kadar her şeyi tamamladyısanız artık blogger hesabınıza giriş yaparken telefonunuza gelen kodu girerek blogger yönteici alanına giriş sağlayabileceksiniz.İki Adımlı doğrulamayı kullanmayı düşünüyor musunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. bu sistemi yeni kullanmaya başladım. tek sıkıntısı, telefonunuz yanınızda değilse giriş yapamamanız. geçenlerde telefonu bir süreliğine kaybedince bir süre hesabıma giremedim. sinirlendim. İptal etmeyi düşündüm fakat sonra vazgeçtim.

    YanıtlaSil
  2. Bu bilgisayarı hatırla gibi bir seçenek var onu seçtiğinizde bile şifre mi istedi

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.