İki Adsense Reklamı Yan Yana Nasıl Birleştirilir

Blog yazarları gelir elde etmek için en fazla  google adsense servisini kullanırlar.Tabii bu servisten maksimum gelir elde etmek ise iyi bir reklam yerleşimini gerektirir.Bu amaçla blogunuzda belki iki reklamı yan yana kullanmak istediğiniz zamanlar olur diye iki adet adsense reklamını nasıl ayarlayabilirsiniz sizlerle onu paylaşacağım.

Bu reklam birleşimini yaparken sizleri uzun uzadıya kodlarla boğmayacağım.Basitçe html tablo özelliğinden yararlanarak bu kodların yerleşimini gerçekleştireceğiz.

adsense-reklam1adsense-reklam2

Aşağıdaki kod yapısına adsensre reklamını sırasıyla yerleştirin.Yalnız blogunuzun şablonuna adsense reklamı eklerken bildiğiniz gibi o koldarı dönüştürmeniz gerekecek.Yani gadget olarak eklediğinizde biraz farklı.O yüzden adsense hesabınıza giriş yaparak almak istediğiniz adsense kodunuzu kopyalayın.Adsense Kod dönüştürücü sayfamı ziyaret edin ve kodlarınızı oradaki aracımla dönüştürün.

<table width="520" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0">
<tr>
<td width="250" style="padding: 5px;" align="center">
ADSENSE KOD 1
</td>
<td width="250" style="padding: 5px;" align="left">
ADSENSE KOD 2
</td>
</tr>
</table>

Kodlardaki kırmızı renkli kısıma az önce dönüştürdüğünüz 1. ve 2. reklamınıza ait kodlar yer alacak.Kod blogunuzu düzenlediyseniz şimdi blogunuzda ilgili yere kodları ekleyerek iki adsense reklamını yan yana görüntüleyebilirsiniz.Tabii tavsiye edilen 300 x 250 ya da 200 x 200 boyutlarındaki adsense reklamlarını kullanmanız diğer türlü daha fazla genişliğe ihtiyaç duyacaksınız.

İki reklamı yan yana birleştirmenin tıklanma oranını artıracağını düşünüyor musunuz ?

>>>Yazı Başlığının Altına Adsense Reklamı Nasıl Eklenir

>>>Adsense Reklamlarını Yerleştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.