Kredi Kartı Kullanırken Bilmeniz Gerekenler

Kredi kartınızı kaybettiniz ya da çalındı… Hemen bankanızı arayarak durumu bildirin ve güvenliği için kartınızı kullanıma kapattırın. Başkalarının kredi kartınızı kullanmasını önlemiş olursunuz. Kartınızın kaybolması veya çalınması durumunda aramak üzere bankanızın telefon numarasını kaydetmeniz faydalı olacaktır.

kredi-kartı

Kredi kartı hesap özetinizde hata var? Kredi kartı ekstrenizde size ait olmadığını düşündüğünüz bir harcama varsa, bankanızı arayarak itiraz işlemi başlatın. Bankanız sizin adınıza araştırmayı yapacaktır. Bu süreçte, size ait olmayan harcama için ödeme yapmak zorunda değilsiniz ve bu tutardan dolayı faiz de ödemezsiniz.

Kredi kartınızla aldığınız üründen memnunun kalmadınız, alışveriş yaptığınız firma ürünü geri almıyor…Bankanıza yazılı başvuru yaparak, alışveriş yaptığınız firma ile yaşamış olduğunuz sorunu anlatın. Bankanız sorunu çözmek için size yardımcı olmaya çalışacaktır, her bankanın kendine özgü çalışma politikası vardır.

Kredi kartı borçlarınızı ödemekte zorlanıyor musunuz? Borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız, ilk yapmanız gereken gelirinize karşılık giderinizi gözden geçirerek harcamalarınızı kontrol altına almaktır.

Kredi kartınızı bilinçli bir tüketici olarak kullandığınız sürece tüm avantajlarından yaralanabilirsiniz. Kredi kartınız yoksa hemen bir kredi kartı başvurusu yapın ve size sağlayacağı imkanlardan faydalanın…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.