Google Plus Onaylanmış Özel URL Özelliğini Aktifleştiriyor

Google plus ın en çok beklenen özelliği olan özel URL, bazı marka ve ünlü profilleri için devreye alınmaya başlandı.Google dan yapılan açıklamaya göre doğrulanmış profilleri içeren kullanıcılar için yavaş yavaş özel URL seçeneği aktifleştirilmeye başlandı.İlerleyen zamanlarda ise çoğu kullanıcı için bu özellik sunulacak.
Eğer google ın markalar ve ünlüler profili olarak kabul ettiği profilleriniz varsa bu özellik google plus sayfanızda en üst köşesinde bildirim olarak yer alacak.Aynı zamanda google size konu ile ilgili mail de atacak.
Eğer google ın bu kabul ettiği kişiler listesindeyseniz google plus sayfanıza girdiğinizde üst köşeden bildirimi göreceksiniz.Claim URL ye tıklayın
image
Karşınıza çıkan pencerede yeni URL nizi göreceksiniz.Tekrar Claim URL diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.Eğer linki beğenmediyseniz google dan sizin için farklı bir URL tanımlamasını isteyebilirsiniz.
Benim sayfam ne zaman bu özelliğe sahip olur diye aklınızda geçtiğine eminim.Şu anda benim sayfama ve mailime gelen bir bilgi yok.Sıklıkla mail hesabımızı kontrol edip bu gelişmeyi takip edeceğiz.Yani beklemekten başka çaremiz şu anlık yok.

Update

Şu anda bu özellik tüm kullanıcılar için aktif edilmiş durumda.Profil sayfanızı açtığınız sayfada beliren mavi renkli butona tıklayarak kendi adınızdan oluşan url nizi alabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. En az 10 kişinin takip ettiği, 1aydan eski ve profil fotoğrafı olan tüm kişiler bu özelliği kullanmaya başladı.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.