Facebook Profil Resminiz Herkese Görünür Olabilir

Facebook nedendir bilinmez kullanıcılarının gizlilik konusuna fazlasıyla dikkat etmesi gereken gelişmelerde bulunuyor.Bildiğiniz gibi önceleri kapak resimleri ile ilgili bir yeniliğe gitmişti.Kullanıcılar da yeni sisteme ayak uydurmak adına kapak resimlerini güncellediler.Fakat burada yazdığım gibi kapak resmini güncelleyenler bu resmin herkese görünebilir olduğunu atladılar.Bu sefer facebook aynı değişimi profil resimlerinde yaptı.Artık profil resminizi değiştirdiğinizde herhangi bir değişiklik yapmazsanız resminiz varsayılan olarak herkese geniş formatta görünebilir olacak. Üstelik profil albümünüz gizli olsa bile.
Neyse ki kapak resimlerinde yaşadığımız sıkıntıyı bundan yaşamayacağız. Çünkü facebook bu konuda profil resmimizi gizleme özelliğini kaldırmamış.
image

Profil Resmi Tekrarda Gizli Nasıl Yapılır

 • Facebook hesabınıza giriş yaparak profil resminize gelin.
 • Sağ taraftaki isminizin hemen yanındaki “dünya” ikonuna tıklayın.
 • Açılan menüden profil resminizin kimlere geniş boyutta görünmesini istiyorsanız onları seçin.
Bir dahaki sefere facebook da profil resminizi değiştirdiğinizde bu resmin geniş formatta varsayılan olarak herekese görünür olduğunu unutmayın.
Facebook un bu değişikliğini nasıl buluyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

 1. bu açıkları facebook guncelliyormu yoksa hala devam edıyor mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bir açık değil.Facebook bunu bilerek yapıyor.O yüzden tekrar profil resminizi gizli hale getirmeniz gerekmektedir

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.