Bilgisayarınızdan Facebook Giriş Engelleme Nasıl Yapılır

Facebook tan neden uzak kalmanız gerektiğini düşündünüz mü?Eğer bilgisayarınızın başına oturduğunuz zaman her şeyden uzaklaşıp zamanızın çoğunu facebook ta harcayıp akademik veya önemli çalışmalarınızı ardınızda bırakıyorsanız artık facebook konusunda endişelenme zamanınız gelmiş demektir.Bildiğiniz gibi sürekli yazılarımızda sosyal medyanın gücünden bahsetsek de etkili bir şekilde kullanılmadığında emin olun fazlasıyla hayatanıza zarar vermektedir.Bu yüzden facebook, twitter gibi siteleri kullanırken zaman planlamasını iyi yapmalayız.Fakat bu planlamayı yapamıyorsanız veya yapamayan yakınınız varsa en iyi çözüm facebook giriş engelleme.

>>Facebook Paylaşımlarınıza Direkt Link Alın

no-facebook

Facebook a erişim nasıl engellenir ?

Satın alacağınız aile kontrol programları bu işlemi gerçekleştirebilir.Fakat eğer manuel olarak ve bir program kurmadan bu işi halledeyim diyorsanız bunun da bir yöntemi var.Aşağıda paylaşacağım yöntemle host dosyasını düzenleyerek bilgisayarınızdan facebook a girişi engelleyebilirsiniz.
 • C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ yolunu izleyerek hosts dosyasını notepad ile açın
127.0.0.1     www.facebook.com
127.0.0.1     facebook.com
 • Dosyanın sonunu yukarıdaki ifadeleri yapıştırın ve kaydedin.

>>Google Aramalarda Facebook Profilinizi Gizleyin

Evet bilgisayarınızdanfacebook giriş engelleme bu kadar kolay.Önemli olan zaman problemini aşarak kendinizi sosyal medyanın zararlarından korumak.Bu noktada başarılı olmanız temennisiyle…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

7 yorum:

 1. benim kız çok giriyor bu menete. ben de açtım ama kabul etmiyor. en iyisi engellemek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. C:\Windows\System32\drivers\etc gibi dosyaların güvenliğ yüksek olduğu için direk açarsan değişiklik yapmana müsade etmez.
   yedeğini alarar işlem yapmak istediğin \etc\... dosyasını masa üstüne kopyala metin editörü ile aç içerisinde yapmak istediğin işlemi tamamla kaydet ve tekrar system32 içerisindeki yerine at ve değişikliği kabul et.
   sorun

   Sil
 2. not defterindeki değişiklikleri kaydet diyorum erişim engellendi sorun ne?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sistem dosyası olduğundan yönetici dışında bir oturum açmış olmayasınız?

   Sil
 3. peki nasıl kaldırılıyooo

  YanıtlaSil
 4. iyi günler dediğinizi yaptım ama hala faceye giriyor

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.