Facebook Grup Sayfanızda Dropbox Hesabınızdaki Dosyaları Paylaşın

Dosya depolama alanındaki servislerin günden güne hesaplarına eklediği yeni özellikler kullanıcıları tercih noktasında zor durumda bırakabiliyor.Dropbox depolama servisi yine kendi servisini öne çıkaracak bir yeniliği imza attı.Bundan sonra facebook grup sayfalarında otomatik olarak dropbox dosyalarını paylaşabileceğiz.
  • Facebook grup sayfanıza giriş yapın.
  • Yeni bir post oluşturun ve Dosya ekle butonuna tıklayın.
Bu aşamada bilgisayarınızdan bir dosya yükleyebileceğiniz gibi dropbox hesabınızdan da dosya yükleme seçeneğine sahip olacaksınız.Dropbox u seçerseniz sistem sizden hesabınıza giriş yapmanızı isteyecek.Bu girişle birlikte dosyanızı seçebileceksiniz.
dropbox dosyalarını-facebookda-paylas
Örneğin bir word dosyası paylaştınız ve daha sonra bu word dosyasında değişiklik yaptınız.Arkadaşlarınız bu word dosyasının en son güncellenmiş haline ulaşacaklar.
Facebook  un bu hamlesi gayet başarılı.Dosya depolama servislerinin bu kadar revaçta olduğu günlerde böyle bir işbirliği facebook a olumlu olarak yansıyacaktır.Elbette biz kullanıcılarda böyle bir kolaylıkdan yararlanacağız.Siz bu işbirliği hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.