Blogunuza Erişim Problemi Yaşandığında Otomatik Mail Alın

Gözümüz gibi baktığımız ve hemen hemen her gün haber girmekle uğraştığımız sitemize bir gün bilmediğimiz sebepten dolayı erişim problemi yaşanırsa haberiniz olsun ister miydiniz?Eminim bu sorunun cevabı evettir.
Sizlere harici bir servis kullanmadan sadece google hesabınızı kullanarak sitenize erişim problemi yaşandığında haberiniz olacak sistemi paylaşacağım.Bu sistem kısaca hesabınızda bir script çalıştırıyor ve bu script web sitenizin erişim problemi olduğu zamanı size mail olarak gönderiyor.Üstelik size isterseniz sms de gönderebiliyor.

Web sitenize erişilmediğinde otomatik olarak mail alın

Buraya tıklayarak website monitor HD sayfasını google docs hesabınıza ekleyin.Karşınıza çıkan sayfada Yes make a copy linkine tıklayın.
google-docs
Karşınıza yeni bir sayfa çıkacak.Burada websitemizle ilgili bilgileri yazacağımız ekran karşımıza çıkacak.Şimdi üstteki menuden Website Monitor e tıklayın ve initialize yi seçin.
website-monitor
Karşınıza bir script yükleneceği ve bu script güvenip çalıştırılmasına izin verilip verilmeyeceğini soran bir ekran gelecek.Bunlara OK diyiyorsunuz.(Script te herhangi bir zararlı içerik görmedim.Buradan ilgili scripte ulaşabilirsiniz.)
Şimdi karşınıza çıkan ekranda web sitenizi ve uyarıyı almak istediğiniz mail adresinizi yazabilirsiniz.Yazımda sürekli web sitenizi dedim ama birden fazla siteyi de kontol edebilirsiniz.
website-monitor
Örnek rastgele domain3.net i ekledim.Bu çalışmayı yapıp tamamladıktan 5 dk sonra hemen domin3.net in çalışmadığına dair bilgi maili aldım.Yani rahatlıkla bu scripti çalıştırabilir ve faydalanabilirsiniz.
Hemen hemen tüm web site sahiplerinin kullanması gereken bir çalışma olduğunu düşünüyorum.Sizin başka bir alternatifiniz mi var?Bizimle paylaşın haberdar edin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Teşekkürler.
    3 blogumu kayıt ettim.
    Gelişmeleri burdan yazarım.
    http://yoncademirel.blogspot.com

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.