Bir Web Sitesinin Google Tarafından Yasaklı Olup Olmadığını Kontrol Edin

Bildiğiniz gibi google adsense şu anda çoğu web sitesi için reklam şirketleri arasında en önde gelmektedir.Doğru bir yerleşim ve optimizasyon teknikleri ile google adsense sayesinde iyi bir gelir elde edebiliriz.Fakat google adsense kolay kolay başvuruları kabul etmiyor.Kendi politikasına uyan web sitelerin başvurularını değerlendirerek reklam yayınlamasına izin veriyor.Kimi zaman da reklam yayınına izin verdiği siteleri ilerleyen günlerde kendi politikasına uymadığı gerekçesiyle banlayabiliyor.
Böyle bir durum olma ihtimali varken herhangi bir site satın alırken sahibine sormadan bir sitenin google tarafından yasaklanıp yasaklanmadığını nasıl anlayabiliriz ?
 • Google Adsense Sandbox sitesini ziyaret edin.
 • Sayfada öğrenmek istediğiniz web sitesini ve ülkesini yazın.Preview Ads butonuna basın.
 • Karşınıza farklı reklam boyutlar gelecek.Eğer burada reklamları görebiliyorsanız o zaman sıkıntı.Site google tarafından banlanmış değil.Eğer raklamları göremiyorsanız site google adsense tarafından banlamış durumdadı.Bu yüzden gerekli düzeltmeleri yaparak sitenizin google tarafından tekrardan kabul edilmesini sağlamalısınız.
image
Bu harika aracı eminim tüm site sahipleri kullanacaktır.Kolaylıkla herhangi bir sitenin google tarafından yasaklanıp yasaklanmadığını öğrenebileceğiniz bu aracı denemeyi düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

 1. Merhaba
  Yine güzel bir paylaşım olmuş.Teşekkürler.
  Benim sitemi yukarıda verdiğiniz linke girdiğimde,reklamları görüyorum ama örneğin başka bir site kadar çok değil.Bunun bir sebebi, olabilir mi?
  Birde size şunu sormak isterim.Sitemin günlük tıklanma oranı 200'lerden 40'lara düştü.Yayınladığım yazı sayısı aralığı aynı.Bu düşüşün nedenleri ve tekrar artırma konusunda yazılarınız var ise linkini verebilirmisiniz?

  YanıtlaSil
 2. ülke fark edebilir sizin yasakladığınız reklamlar olabilir.Reklamlarınızla belli bir kitleyi hedeflemiş olabilirsiniz gibi gibi.Eğer yakın zamanda sitenize erişi problemi yaşandıysa, tema değiştirdiyseniz backlink çalışmaları da bazen zarar verebiliyor.Tanıtım yazıları ve konuk yazarlık kaliteli içerik tekrar eski konuma gelmenizi sağlayabilir

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.