Youtube Videolarınızın Hitini Artıracak 5 İpucu

Bildiğiniz gibi youtube dünyanın en populer video izleme sitesi.Bu platformda yer alan eminim en az bir videonuz vardır.Ve bu videonun kaç kişi tarafından izlendiği de eminim sizi fazlasıyla ilgilendiriyordur.Çünkü ne kadar fazla izleyici vidonuzu izlerse siz de o kadar populer olup o kadar para kazanabilirsiniz.Peki eklediğiniz videoların görüntüleme sayısını nasıl artırabilirsiniz İşte size birkaç ipucu...
youtube
youtube

İyi İçerik Oluşturun

Blog yazınızda olduğu gibi videonuzda da iyi içerik içermesi önemlidir.Özellikle Nasıl Yapılır tarzı eğitici videolar videonuzun görüntüleme oranını fazlasıyla artıracaktır.Bunun yanında donanım incelemeleri ve eğlendirici kısa videolar da izleyici sayısını artırmada yardımcı olacaktır.

İzleyicilerinizi Sıkmayın

Videonuz izlendiği zaman sıkıcı bir hava oluşturmamalı.Kısa olmalı ama yerine göre ayrıntılı olarak göstermeli.Farklı açılardan çekim ve animasyonlar videonuzu canlandıracak önemli etmenler.Ayrıca iyi bir ses ve görüntü kalitesini de ihmal etmemeli.
youtube-hit

SEO ya Önem Verin

Evet yanlış görmediniz.SEO.Videlarınızda da Seo nun önemi büyük.Doğru kelime ve başlık seçimi videonuzu ön plana çıkaracaktır.Başlığınızda etkileyici,inanılmaz gibi kelimeleri kullanabilirsiniz.Başlığınız ne çok uzun ne çok kısa olmalı ve - ya da _ karakterlerini kullanmamalısınız.Aynı zamanda açıklamalar kısmında doğru ifadelere yer vermeli ve kelimeleri doğru seçmelisiniz.Böylece ilgili video aramalarında ön plana çıkacaksınızdır.

Doğru Resmi Görüntüleyin

Youtube videolarınızda önizleme resmi videonuzun süre olarak tam ortasındaki sahne sizin videonuzun resmi olacaktır.Herhangi video düzenleme yazılımı ile bu sahne resmini etkileyici bir resim olarak belirleyebilirsiniz.Bunu seçerken videonuzla alakalı bir resim olmasına özen gösterin.Çünkü alakasız resim videonuzu ilgi çekici yapabilir ama izleyiciler tarafından hoş karşılanmayacağı için sosyal medyada paylaşım ve öneri olmayacaktır.

Videolarınız Paylaşmayı İhmal Etmeyin

Yaptığınız çalışmadan olabildiğince farklı kesimdeki kişilerin haberi olmasını sağlamalısınız.Bunu facebook twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşarak gerçekleştirebilirsiniz.Aynı zamanda arkadaşlarınızdan ve çevrenizdeki insanlardan videolarınızı paylaşmasını isteyebilirsiniz.Unutmayın youtube da başlı başına bir sosyal medyadır.Bu ortamda kendi videolarınıza yapılan yorumları cevapsız bırakmayın ve başka videolara yorum yapmayı da unutmayın.Değişik tartışmalara girerek önplana çıkmaya çalışın.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.