Windows 8 de Dosya/Uygulama Nasıl Aranır

Windows 8 deki en önemli değişimlerden biri başlat menüsü.Bildiğiniz gibi Microsoft Windows 7 ve önceki sürümlerden farklı olarak Windows 8 de farklı bir başlat menüsü tasarımına geçiş yaptı.Tabii daha önceki yazılarımızda belirttiğimiz gibi başlat manüsünü geri getirmeniz mümkün.Eğer yeni başlat menüsünü kullanıyorsanız alıştığınız klasik arama menüsünü göremeyeceksiniz.
windows8-arama

Peki Windows 8 de Nasıl Arama Yapılır ?

Klavyenizde yer alan Windows tuşuna basın ve arama yapmak istediğiniz dosya/uygulama ismini yazın.
Arama sonuçları sol taraftaki ekranda belirecektir.Sol menüden ok tuşları yardımıyla ya da fareyle dosya uygulama ya da ayarlar sonuçları arasında geçiş yapabileceksiniz.
Aklınızda Bulunsun :
Windows 8 e kurulu tüm uygulamaları görmek istiyorsanız klavyenizden Windows tuşuna basın ve arama ekranına bir şeyler yazın.Arama ekranındayken ESC tuşuna basın.Windows size tüm uygulamaları getirecek…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.