Microsoft Yeni Outlook E-Posta Servisini Resmen Duyurdu

Microsoft Hotmail servisine son vererek yeni email servisi olan Outlook.com ‘u duyurdu.Bu gelişmeyle birlikte eski Hotmail ID nizin yanında isminiz@outlook.com hesabı oluşturarak ikisini aynı anda kullanabilirsiniz. Eğer jenerik bir isim düşünüyorsanız şimdiden acele etmenizde fayda var.

Hotmail den Outlook a Geçiş Nasıl Yapılır ?

hotmail_outlook

  • Hotmail adresine giriş yapın ve seçenekler bölümüne tıklayın.
  • Açılan menüde Upgrade to Outlook.com u seçin.
  • Sistem sizi otomatik olarak Outlook.com a yönlendirecek.

Mail kutunuza yeni Outlook mailiniz hakkında bilgileri içeren bir hoş geldi maili bulacaksınız. Burada da okuyacağınız üzere ilgili linke tıklayarak yeni bir takma isim oluşturabilirsiniz.Ya da hemen sağ üst köşedeki dişli ikonuna tıklayıp More settings i seçerseniz yeni bir takma isim oluşturabileceğiniz sayfaya yönelirsiniz.Buradan yeni bir isim oluşturarak bu mail adresi üzerinden mail alıp gönderebilirsiniz.

yeni_outlook

Bir sonraki yazımızda yeni outlook.com un özelliklerini bulabilirsiniz…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.