Microsoft Outlook com E-Posta Servisi Özellikleri

Bildiğiniz gibi önceki yazıda outlook mail den kısaca bahsederek hotmailden outlook maile nasıl geçiş yaparız onu paylaşmıştım.Şimdi bu yazımda kısaca outlook mail de göze çarpanları sizlere aktaracağım:

İlk olarak görünümdeki sadelik ve geçişler arasındaki yumuşaklık en belirgin özellik ve benim de en çok beğendiğim kısım.

outlook_yeni_gorunum

Sol alt köşede yer alan Hızlı Görünümler menüsü de gayet güzel.Alt sekmelerde yer alan örneğin Belgeler menüsüne tıkladığınızda mail kutunuzda belge içeren tüm maillere kolayca ulaşabilirsiniz.Aynı şekilde Fotoğraflar menüsüne de tıkladığınızda fotoğraf içeren mailleri kolayca süzebilirsiniz.

izli_gorunum

Yine görünüm kısmına göz atarsak sol üst köşedeki outlook simgesine tıkladığınızda ufak bir menünün açıldığını göreceksiniz.Açılan menüden kolayca Posta, Kişiler, Takvim ve Skydrive hizmetlerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.Hemen sağ tarafta da mailinizle birlikte yapabileceğiniz değişiklikler ve özellikleri de bulabilirsiniz.Örneğin Sosyal güncellemelerinizi alabilir ve sosyal medya hesaplarınızı mailinize bağlayabilirsiniz.

metro_style

Takvim uygulamasına göz attığınızda sizi eski hotmail sayfasına yönlendirdiğini göreceksiniz.Bu da gösteriyor ki Microsoft hala değişiklikleri tamamlamadı ve geliştirmeler devam ediyor.

Sağ üst köşede yer alan dişli ikona tıkladığınız zaman mail sayfanızı kendinize göre özelleştirebileceğiniz bir kısım yer alıyor. Burada en üst taraftaki şeridin rengini değiştirebilir ya da okuma bölmesini dizaynını değiştrebilirsiniz

image

İlk bakışta benim dikkatimi çeken özellikleri sizlerle paylaştım.Daha fazlasına buradaki adresteki videoyu izleyerek ulaşabilirsiniz.

Microsoft u windows 8 duyurduktan sonra outlook maile geçerek Metro görünüme sahip bir mail servisiyle kullanıcıların daha fazla dikkatini çekmeye çalışmış ve mail hizmetindeki geri kalmışlığı üzerinden atmaya çalışmış olarak gördüm.Bu adımın mail konusunda Microsoft a yeni bir hava katacağı kanısındayım.Siz ne düşünüyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Outlook eskiden de yokmuydu? :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. outlook e posta görüntüleme servisiydi.Şimdi online olarak hotmail yerine hizmet veriyor...

      Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.