Gmail Kişiler Outlook Mail Servisine Nasıl Aktarılır

Outlook yeni görünümüyle birlikte mail alışkanlığımızda farklılık oluşturacağı aşikar.Çıktığı günde beri milyonlarca kullanıcı bu yeni mail deneyimini yalamak için hesap oluşturdu.İlk olması açısından jenerik mailler alınmak istendi.Tüm bu izlenimler kapsamında eğer Outlook maili aktif olarak kullanmak istiyorsanız tek sıkıntınız eski maillerinizdeki kişileri Outlook mailinize aktarmak.Bunu da bu yazımla birlikte çözebileceksiniz.

Gmail deki Kişiler Outlook Mail Servisine Nasıl Aktarılır

  • Şimdi Outlook hesabınıza giriş yapın
  • Sol üst köşedeki Outlook yazısının yanındaki işarete tıklayın ve açılan pencereden Kişiler i seçin.
  • Şimdi değişik servislerden kişileri aktarabileceğiniz bir sayfa karşınıza gelecek.Buradan twitter, facebook, google gibi servislerden kişilerinizi aktarabilirsiniz.Ayrıca cvs dosyanız varsa bunu da aktarabilirsiniz.Kısa açıklamalardan sonra sağ taraftaki menuden google ı seçin.
outlook_contacts
  • Şimdi yeni bir sayfa açılarak google hesabınıza girişi onaylamanız ve kişileri aktarmaya izin vermeniz gerekmektedir.
Connect butonuna bastığınızda gmailinizde yer alan tüm kişileri Outlook hesabınıza aktarmış olacaksınız.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.