Facebook da Link Ekleyerek Resim Nasıl Yüklenir

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağına sahip ve milyonlarca kullanıcısı olan bir servis.Facebook kullanıcıları fotoğraflarını değişik alternatifler belirleyerek arkadaş çevrelerine paylaşırlar.Fakat resim paylaşırken durum güncellemenize resim linki ekleyebiliyordunuz ama herhangi bir resmin linkini alarak albumünüze ekleme seçeneğiniz maalesef yoktu.İlk olarak resmi bilgisayarınıza indirip daha sonra albümünüze upload ediyordunuz.Bu durum biraz zaman alıcı ve tercih edilmeyen bir durum.

Url kopyalayarak Facebook albüme fotoğraf nasıl eklenir ?

Facebook albümünüze eklemek istediğiniz resme sağ tıklayarak resim URL sini kopyalayı seçin.
Facebook hesabınızı açın ve “resim yükle” yi seçin.
facebook-Url-resim
Karşınıza resminizi seçeceğiniz pencere gelecek. Burada alttaki adres satırına az önce kopyaladığınız URL yi yapıştırın.
image
Birkaç saniye bekleyin. Şimdi fotoğrafınız yüklenmiş olacak. Post butonuna basarak resminizi paylaşabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

 1. müthiş ya süpersın admiin çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. bloggerdede oluyor aslında windowsların hepsinde oluyor mac ve linux pardusu bilmem ama :) bide belkide biliyorsunuzdur

  bir hostunuz varsa ftp programı kullanmak zorunda degilsiniz

  windowsta her hangi bir klasörün adres cubuna gelin ftp://siteniz.com yazın sonra 4 saniye bekleyin kullanıcı adınızı şifresinizi girin ftpnizi programsız yönetin görüntüleyin degişiklik yapmak daha kolay oluyor böyle arkadaşlar deneyin derim bilmeyenler için.

  YanıtlaSil
 3. müthiş bir bilgi teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.