Yazı Başlığının Altına Adsense Reklamları Nasıl Eklenir

yazı-başlığı-altına-adsense

Bildiğiniz gibi adsense, blog yazarlarının gelir elde etmek amacıyla güvenerek sitelerine eklediği reklam servisidir. Tabii bu adsense reklamlarını değişik şekilde sitelerimizde görüntüleyebiliriz.Özellikle yazı içerisine adsense reklamları eklemenin daha fazla kazanç getirdiği çoğu blog yazarı tarafından denenerek onaylanmış bir durum. Özellikle yazı başlığının altında adsense reklamlarına yer vermek okuyucuların ilk bakışta dikkatini çekebileceği bir pozisyon olacağından sıklıkla tercih edilir.Bu açıklamalardan sonra siz de eğer adsense reklamlarını yazı başlığının altına eklemek isterseniz bunu nasıl yapabiliriz bu yazımda paylaşacağım:

İlk olarak şablonunuzu yedekleyin. Daha sonra kullanacağınız adsense reklam kodunu dönüştürmeniz gerekecek. O yüzden adsense kodlarınızı kopyalayın ve buradaki adrese girerek yapıştırın ve Parse butonuna basın. Kodlarınız dönüştürülmüş olarak bu sayfada dursun.Daha sonra bu kodları kullanacağız.

 • Blogger hesabınıza giriş yapın ve Template>>>Edit Html yolunu izleyerek şablonu genişlet kutucuğunu işaretleyin.
 • <data:post.body/> kodunu CTRL+F tuşları yardımıyla arayın.
 • Aşağıdaki kodları hemen üzerine yapıştırın :

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>
<div class='ads'>
<table border='0' cellpadding='-10' cellspacing='0' width='100%'>
<tr>
<td width='960'>
<div style='padding-left:65px;float:left;margin-top:-10px;'>

adsense kodlarınız buraya gelecek

</div>
</td>
</tr>
</table>
</div>
</b:if>

Kırmızı renkli kısıma az önce dönüştürdüğünüz adsense kodları gelecek. Ayrıca reklam yerleşimini mavi renkli kısımda değerleri değiştirerek sağa-sola, yukarı-aşağıya ayarlayabilirsiniz.Her şey tamamsa şablonunuzu kaydedin ve sayfanızı görüntüleyin. Herhangi bir yaza sayfanıza tıklayarak değişikliği görebilirsiniz.

Bir diğer durumda adsense reklamının yazınızın sol ya da sağ yanında yer alma durumu.Bazı bloglarda görmüşsünüzdür adsense reklamları yazıların sol ya da sağ yanında yer alarak farklı bir görünüm sağlanmış. Tabii bu şekilde de reklamlarınızı sitenizde görüntülemeniz mümkün.

adsense_yaz_soltaraf_thumb4

Bunu gerçekleştirmek için yukarıdaki adımları aynen uyguluyorsunuz fakat eklemeniz gereken kodlar aşağıdaki gibi olacak :

<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>
<div style='float:left;'>

Adsense kodlarınız buraya gelecek


</div>
</b:if>

Kırmızı renkli left yazısını right yaparsanız adsense reklamınız yazınızın sağ tarafında yer alacak.

Evet adsense reklamlarınızı yazı başlığının altında farklı şekillerde görüntüleyebilmenizin yollarını sizlerle paylaştım. Adsense konusundaki diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

15 yorum:

 1. teşekkürler bilgi için..

  YanıtlaSil
 2. teşekkürler. pansiyon ve otel rehberi siteme uygulayacağım.

  YanıtlaSil
 3. Yazı içine reklam ekleyince anasayfada sağdaki reklam kayboluyor. Anasayfada sadece 1 tane yazı içi reklam gösterebilir miyiz?

  YanıtlaSil
 4. sitenizde farklı bir problem olabilir.Normalde benim blogumda da gördüğünüz gibi hem yazıda hem de sidebar kısmında adsense reklamı görüntülenmektedir.

  YanıtlaSil
 5. Öncelikle herkese kolay gelsin dileklerimi iletmek isterim. Hemen hemen herkes burada yararlı bilgiler paylaşmak ve sorunlarını çözmek amacıyla bulunmaktadır. Benimde yönetmiş olduğum http://www.elmayarisi.com isimli sitemle ilgili bir sorunum var. Sitem 1,5 yaşında içerisinde 1600 den fazla konu mevcut. Tüm yazılarım özgün diyemem ama hemen hemen bir çok yazı da çalışma yapılmıştır. Sitem ilk kurulduğu zamanlarda bilmeden adsense başvurusunda bulundum ve başvurum kabul edildi. Reklam kodlarımı aldım siteme ekledim ancak reklamlar kpdlarım gösterilmeden iptal edildi. Bilmediğimden dolayı bu işlemi bir kaç kez daha tekrarladım hepsinde kabul edildi ve kod yerleştirmesinden sonra retedildi. Daha sonra siteye yüklenmeye başladım. Şimdi ise reklam kodu alamıyorum. Herseferinde başvurum redediliyor. Bu hem benim çalışma şevkimi kırıyor hem de sıkıyor. Google tarafından banlanmadıda sitem neden kaynaklandığını bir türlü bulumaıyorum. Bir ara sitemdeki bir çok yazıyı, eklentiyi ve etiketleri bu sebepten dolayı sildim. Ancak yine değişen bir şey olmadı. Bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. normalde adsense kabul etmediği sitenin nedenlerini yazar.Yani yetersiz içerik gibi.Siz de bir şey yazmıyor mu?

   Sil
  2. olmuyor doğru yaptığıma eminim bu hatayı alıyorum

   XML, satır 1823, sütun 16 ayrıştırılırken hata oluştu: The entity "Auml" was referenced, but not declared

   Sil
  3. XML, satır 1823, sütun 16 ayrıştırılırken hata oluştu: The entity "Auml" was referenced, but not declared

   Sil
  4. ADsense kodlarınızı direkt yapıştırmayın. Verdiğim linkten dönüştürmeniz gerekir. Bunu yaptınız mı?

   Sil
 6. Hocam siteye ekledim pek hoşuma gitmedi tüm kodları kaldirdim ama reklam gitmiyo nasi yapicam?

  YanıtlaSil
 7. Hocam 3 tane kodu var 3ününde üstüne yapıştırmalı mıyım ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır sadece bir tanesinin.En üstteki olması lazım ama en azından deneyebilirsiniz ayrı ayrı

   Sil
 8. Teşekkürler , fakat yazının ortasında görünmesi için ne yapabiliriz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogger için konuşmak gerekirse bu çok kolay! Blogger'da yazı ortasına adsense reklamı nasıl eklenir? başlıklı yazıda pratik bir çözüm yolu sunmuştuk. Keyifli ve kazançlı yayınlar :)

   Sil
 9. hep adsense reklamı için bu konu var ya adsense değilde başka reklamlar için ne yapılacak aynı yöntemmi izlenecek???

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.