Windows da Hızlı Bir Şekilde Tema Nasıl Değiştirilir

Eğer ki temaları fazlasıyla değiştiren birisiyseniz bunun için eminim daha hızlı bir yol arıyorsunuzdur.Çünkü her defasında masaüstünde sağ tıkla >>>kişiselleştirme>>>masaüstü arkaplanı değiştir menüsünü kullanmak can sıkıcı olabilir.

how_to_activate_all_regional_themes_in_windows_7_01

Peki bu yöntem yerine daha hızlı nasıl bir yöntem üretilebilir?

Bildiğiniz gibi Windows temaları C:\Windows\Resources\Themes\ klasörü içerisinde yer alıyor.Bu yolu izleyerek temaların yüklü olduğu klasöre erişin ve hızlı bir şekilde erişim sağlamak istediğiniz temanın üzerin gelerek sağ tıklayıp kısayol oluşturun.Bilgisayar uyarı penceresi çıkaracaktır.Masaüstüne kısayol ulaştırmak istiyor musunuz türünden uyarıya evet deyin.

Şimdi oluşturduğunuz kısayol dosyasına çift tıklayarak temanızı kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Bu yöntemi windows 7 ve üzeri işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.

>>>Windows 7 İçerisindeki Gizli Temaları Yükleyin

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Aslında bu durum WinXP'de de var ama pek bilinmez. :)

    YanıtlaSil
  2. Windows'taki tema değiştirme gereksiz bence.Masaüstü arkaplan resmini değiştirmek gibi bir şey.Ek olarak hiç ekstra bir şey sağlamıyor.O yüzden hiç uğraşmıyorum.Örneğin WindowBlinds tarzı programlar gibi en azından bir kaç güzellik eklese şu tema değişirme işi arada sırada sıkıldığınızda kullanırsınız.Sadece renk,arkaplan vs değişiyor.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.