Syncsi Ile Outlook Maillerinizi USB nize Yedekleyin ve Her An Ulaşın

Outlook mail programlarınızın vazgeçilmez parçası ise buradaki maillerinizi her an ulaşmak sizin için önemlidir.Bu maillerinizi taşıyıp bilgisayar olan her yerde ulaşmak istiyorsanız bu yazımda bunu nasıl gerçekleştirebiliriz onu sizlerle paylaşacağım.

Outlook maillerinizi hafıza kartı yada USB nizde taşıyıp farklı bilgisayarlarda erişim sağlamak için taşınabilir program olan Syncsi programını kullanacağız.Bu program Outlook kurulu olan bilgisayarda çalıştırıldığı zaman otomatik olarak Outlook klasörünü bularak sizin hangi klasörleri yedekleyip yedeklemeyeceğinizi soruyor.Daha sonra yedeklediğiniz klasörü farklı bir bilgisayarda maillerinize ulaşmak istediğiniz de karşınıza getiriyor.Üstelik diğer bilgisayarda Outlook kurulu olmasına da gerek yok.

Syncsi taşınabilir bir program olması da kullanıcıları cezbediyor. Tek sıkıntısı ise ücretsiz sürümünün sadece bir klasör yedeklemenize imkan vermesi. Gelen kutusu, giden kutusu,görevler gibi.Eğer ki tüm klasörleri yedeklemek istiyorsanız 20$ ödemeniz gerekmektedir.

outlook_portable

Kısaca programın çalışmasında bahsedersek yukarıda yazdığım gibi program otomatik olarak Outlook klasörlerini tanıyacak.Siz klasör seçimini tamamladıktan sonra Save butonuna bastığınızda mailleriniz zip li bir dosya olarak USB flash diskinizi kopyalanacak.İsterseniz bu dosyaya şifre koyarak başka kişilerin maillerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Outlook mailleriniz Syncsi ile her zaman yanınızda ulaşabilirsiniz.Farklı alternatifleriniz varsa bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin…

Outlook için Syncsi

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.