Google Ürünleri İçin Otomatik Güncellemeler Nasıl Durdurulur

Google ürünlerine bilgisayarında kullanmayan yoktur sanırım.Özellikle Google Talk ve Chrome en yaygın kullanılan ürünlerinden biri.Tabi bu programlar kurulurken otomatik güncelleme özelliği ile birlikte gelir.Otomatik güncelleme özelliği programımızı güncel tutmak adına faydalıdır ama yeri gelirki sürekli bu güncellemenin çalışması hem işlemcimizde yavaşlamaya hem de internet kullanımımızın düşmesine sebep olur.Bu nokta özellikle düşük hızda internete sahip olanlar otomatik güncellemeleri kapatmak isteyebilir.

Önceki yazımda populer programların otomatik güncellemelerini uygulama kullanarak nasıl kapatacağımızı paylaşmıştım.Eğer google ürünleri için bir uygulama kullanmak istemiyorsanız:

  • Windows çalıştır kutusun basın msconfig yazın ve Enter tuşuna basın
  • Karşınıza çıkan pencerede başlangıç sekmesine tıklayın ve seçeneklerden google güncelleme i arayın.

google_guncelleme

  • Kutucuktaki işareti kaldırın ve Tamam deyin.Bilgisayar sizden yeniden başlatmanızı isteyecek.İsterseniz şimdi isterseniz daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.