Google Plus Çevrenizdekileri Başka Hesabınıza Transfer Edin

Eğer google plus çevrenizi ikinci bir gmail hesabınıza transfer etmek istiyorsanız Google takeout şimdi buna izin veriyor!!!Google plus a eklenen bu yeni özellik sayesinde google hesaplarınız arasında çevrenizdekileri Picasa albümleri, +1 ler ve google docs dahil transfer edebiliyorsunuz.

Google hesaplarınız arasında transferi gerçekleştirmek için :

  • Google Takeout adresine gidin
  • Sol taraftaki Circles linkine tıklayın.
  • Şimdi size google hesabınıza giriş yapmanızı isteyen bir pencere karşınıza çıkacak.Buraya kaynak olarak kullanacağınız hesabınızla giriş yapın.
  • Daha sonra kaynak hesabınızdaki çevrelerinizi transfer etmek istediğiniz hesabınıza giriş yapın.

image

Yapacağınız işlem bu kadar.Google 7 gün sonra isteğinizi dikkate alacak ve bu transfer işlemini 48 saat içerisinde gerçekleştirecek.Bu süre zarfında google plus hesabınız üzerinde herhangi bir paylaşım yapamayacak ve çevrenize arkadaş ekleyemeyeceksiniz.

Tüm bu işlemleri yapmadan önce bu değişikliğin kalıcı olduğunu ve geriye dönülemeyeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Transfer etmeyi düşündüğünüz hesabınız var mı?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.