Google Navigasyon Çubuğu Nasıl Düzenlenir

Google bildiğiniz gibi dünyanın en populer arama motoru ve sanırım sizler de benim gibi interneti google sız düşünemiyorsunuz.Tabii google arama motoru hizmetinin yanında bir çok hizmeti kullanıcılarına sunmuş durumda.Bu servislere bildiğiniz gibi google anasayfasında navigasyon çubuğunda erişim sağlayabiliyorsunuz.Yalnız bu navigasyon çubuğunu düzenlemenize google maalesef izin vermiyor.Navigasyon çubuğunda görüntülenmesini istediğiniz veya istemediğiniz ürünleri düzenleme yetkiniz yok.Fakat chrome kullanıcıları tarayıcılarına ekleyeceği ufak bir eklenti sayesinde bu navbarı düzenleyerek istediği şekilde ayarlayabilecek.

unnamed

Big G Black Bar chrome kullanıcılarının google sayfasındaki navbarı düzenleyebilmesine imkan veren küçük bir eklenti.Bu eklenti sayesinde mevcut google servislerinin google sayfanızdaki yerleşimini değiştirebilir ve yeni google servislerini ekleyebilirsiniz.Rahatlıkla kullanabileceğiniz bu eklentiyi bu sayfadan tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Google sayfasını özelleştirmek isteyenler için güzel bir alternatif olacaktır.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.