Facebook Güncellemelerinizi Outlook dan Yapın

Microsoft Outlook özellikle işte maillerimizi okurken kullandığımız mail programlardandır.Peki bu mail programı üzerinden facebook güncellemelerinizi yapmak ister miydiniz?

Yazımda size bahsedeceğim küçük bir eklenti yardımıyla facebook güncellemelerinizi herhangi bir tarayıcı açmadan direkt Outlook üzerinden yapabileceksiniz.Eklentimizin adı FBlook.Kısaca facebook ve outlook kelimelerinin birleşiminden oluşmuş bir uygulama.Bu eklentiyi buradan indiriyorsunuz.Daha sonra Outlook kapalıyken programı kuruyorsunuz.

Programı kurduktan sonra outlook açın ve üst satıra facebook çubuğunun eklendiğini göreceksiniz.Şimdi facebook sayfanıza bağlanarak uygulamaya izin vermelisiniz :

FBlook

Uygulamanın güncelleme yapmasına izin verdikten sonra artık outlook üzerinden faacebook güncellemelerinizi yapabileceksiniz.Ben örnek olarak outlook üzerinden bir güncelleme yaptım:

fblook_outlook

Hemen facebook hesabıma giriş yaptım ve güncellemenin doğruluğunu kontrol ettim :

fblook_ilkyazi

Eğer uygulamadan memnun kalmazsanız hemen üst resimdeki kalem işaretine tıklayarak FBlook uygulamasını kaldırabilirsiniz.

Özellikle iş ortamında facebook hesabına giriş yapmak isteyenler için herhangi bir tarayıcı açmadan kolayca ve gizlice durum güncellemelerini yapabilecekleri güzel bir uygulamayı sizlerle paylaştım.Uygulamanın size yararlı olacağını düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.