Contactme ile Blogger da İletişim Sayfası Oluşturun

Kuşkusuz iletişim sayfaları blogların vazgeçilmezidir.Çünkü blog okuyucuları takip ettikleri blogların sahiplerinie ulaşabilmeyi ve onlardan cevap alabilmeyi önemserler.Bu noktada sizlerde bir blog sahibiyseniz ve okuyucularınızla iletişimi yakın tutmak istiyorsanız onların size kolayca erişebilmelerini sağlamalı ve soru ve isteklerine kısa sürede yanıt vermelisiniz.Eğer bu noktada benimle hem fikirseniz gelelim etkili bir iletişim sayfası nasıl oluşturabileceğimize…

Ehl-i Blog da çok basit bir mail formu kullanarak sizlerle iletişim sağlıyordum.Bir türlü fırsat bulup değiştirememiştim.Son günlerde takip edenler bilirler iletişim formumu yeniden düzenleyerek yayınladım.Eğer bu formu siz de beğendiyseniz Contactme ile  iletişim formu oluşturulabilirsiniz.Nasıl mı?

>>>İlgili Yazı : Google Docs İle Contact Form Nasıl oluşturulur

contactme

 • İlk olarak Contactme adresine giriş yaparak mail adresinizi ve şifrenizi yazıp üye olun
 • Üye olduktan sonra Settings Menüsü altında form menüsünü göreceksiniz.
 • Sistem tarafından oluşturulmuş bir örnek form var.Bu formu düzenlemek için Edit form linkine tıklıyorsunuz

image

 • Karşınıza formunuzu çok kolay bir şekilde düzenleyebileceğiniz sayfa gelecek.Burada formunuzda olmasını istediğiniz başlıkları ve cevap tipini belirleyebilirsiniz.
 • Form settings den dilini Türkçe yapabilirsiniz.

iletisim_sayfası

Gerekli işlemleri yaptıysanız formunuzu kaydedin ve Get Code butonuna basarak formunuza ait kodu alın.Daha sonra blogger hesabınıza giriş yaparak boş bir sayfa oluşturun ve az önce aldığınız kodu bu sayfaya HTML konumunda yapıştırın.Kaydet deyip sayfanızı görüntüleyin.İletişim formunuzu bu sayfada görüntüleyebilirsiniz.

Unutmadan iletişim formunda doldurulan her form üye olurken verdiğiniz mail adresine gelecek.bu yüzden sık kullandığınız mail adresini yazmanızda fayda var.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. İnsanlar karşılarında direk bir adres görmek isterler,bir yere yönlendirilen sistemler daha fazla sıkıcı olur.Bu yuzden tercih etmiyorum

  YanıtlaSil
 2. herhangi bir yere yönlenmiyorsunuz.Benim sayfamda iletişim sayfaına girerek http://www.ehliblog.com/p/contact.html formu doldurup ok diyorsunuz o kadar

  YanıtlaSil
 3. kast ettiğim direk insanlar iletişime geçebileceği bir adres isterler.Belki saçma bir örnek olacak:)telesekreterdeki yönlendirme sistemi gibi göruyorum.Bide ben face sayfasında aynı uygulamayı kullanıyorum zaten:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. belki haklısınız ama ne bileyim mail adresini açıktan vermek zaman zaman yüzlerce spam mail almamıza sebep olabiliyor

   Sil
 4. ben ıletısım sayfasını bloggerin resmi iletişim sayfası ozel sayfa hazırlıyorum sabıtlıyorum ehl-i blog cum =)

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.