Windows 8 Release Preview da Media Center Nasıl Kurulur

Windows 8 Release Preview indirenler Windows media center ın bilgisayarlarına yüklü olmadığını fark edecektir.Fakat Microsoft, bu özelliği isteyenler için daha sonradan sistemlerine eklemelerine olanak veriyor.Aşağıdaki adımları takip ederek media center ı sisteminize entegre edebilirsiniz.

  • Windows 8 “start screen” açın ve “control panel” i aratarak giriş yapın.
  • Sol tarafta system and security sekmesi tıklayın ve yan tarafta açılan menüden “Add features to Windows” seçeneğini seçin.

windows8_denetimmasası

Bu seçeneğe tıkladığınızda Windows sizde şifre girmenizi isteyecek.Aşağıdaki şifreyi girin.

Şifre : MBFBV-W3DP2-2MVKN-PJCQD-KKTF7

  • Windows sizden anlaşmayı kabul ettiğinize dair metni onaylamanızı isteyecek.Onayladıktan sonra Windows, media center ı kurmaya başlayacak ve saha sonra sistemi yeniden başlatarak kurulumu tamamlayacak.

windows8_media_center

Evet yukarıdaki adımları tamamladığınızda media center ı sisteminize eklemiş olacaksınız.Windows media center ı nasıl buluyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.